Urychlení úspěchu v Silicon Valley

fe
Felix Krause o jeho cestě do Silicon Valley

37% lidí žijících v Silicon Valley se narodilo v cizí krajině. Jedním z nich je i 21letý Felix Krause z malé dědiny v Dolním Rakousku, který nedávno prodal svou společnost „Fastlane“ Twitteru a začal pro ně pracovat.

Zařaďte se do „rychlého pruhu“

Felix Krause je zakladatelem Fastlane, open source nástroje pro vývojáře Ios A Android, který se zaměřuje na zjednodušování vytváření a vydávaní aplikací. Fastlane využívají tisíce společností po celém světě a jen za minulý rok ušetřil vývojářům 4 miliony hodin práce. Felix pracuje na nástrojích Fastlane na plný úvazek v San Franciscu, v start-upu už vlastněném Twitterem. Rakouská zpravodajská stránka Futurezone.at o Felixovi napsala: „Krause promoval na Vysoké škole technické v Dolním Rakousku a brzy odešel na Univerzitu Central Lancashire v Prestone, Velká Británie., kde vystudoval softwarové inženýrství. Během studií pracoval pro softwarovou společnost, kde si všiml obrovského problému s vydáváním aplikací pro iPhone. Hodně věcí musí být v procesu vydání uděláno manuálně, což ho inspirovalo k tomu, aby vytvořil kód, který proces ulehčí a urychlí. Jeho software zredukoval celý proces do jednoho kliknutí a celkový čas do pár minut. Asi před rokem Felix začal vytvářet první verzi tohoto softwaru, kterou vydal po třech měsících. Peníze získal od firem, které měly speciální požadavky a potřebovaly řešení ušité na míru.

Evropské akcelerátory

V Silicon Valley žijí jen 2% americké populace, které vytváří 12,5% všech patentů v USA. Děje se to náhodně, anebo jsou za tím extrémně talentovaní lidé jako Felix? Stojí za tím i stará dobrá Evropa a to hlavně státem financované organizace, které poskytují evropským start-upům pomoc se vstupem na americký trh.

German Accelerator každoročně hostí desítky německých start-upů, které přichází do Silicon Valley na tři měsíce s cílem dozvědět se co nejvíce o uvažování a práci v Silicon Valley. Obecně tyto start-upy vykazují nárůst a vývoj. Friedrich Sulk, který je v čele operací pobočky German Accelerator v Silicon Valley říká: „Snažíme se spojit to nejlepší z obou světů, USA a Německa. Ve Spojených státech se pozornost obrací na prodej a marketing. Naslouchají potřebám zákazníka a na trh jdou i s produktem, který není 100% dokončený.

rtemagicc_best_of_both_worlds_jpg

Rakousko, jako hodně jiných evropských krajin, má v Silicon Valley také svoje zastoupení a to v podobě Advantage Austria. Rakouský akcelerační program, který startuje už za pár dní, má za úkol najít dalšího Felixe Krausea.

Autoři: Andreas Pelzi a Thomas Mandl

Zdroj

 

Odkaz 1
Odkaz 2
Odkaz 3