DOE (Design of Experiments)

Na jednodenním školení DOE (plánovaný experiment) představíme metodiku od zadání projektu, přes návrh experimentu a jeho analýzu v Minitabu, až po závěrečnou interpretaci výsledků.

Správná aplikace metody DOE výrazně redukuje nutný počet testovaných kombinací faktorů na ty podstatné z hlediska celkové kvality.

Školení DOE využijete při komplexnějších optimalizacích procesu, hledání jeho klíčových parametrů a interpretaci výsledků. V našem školení přistupujeme k této metodě prakticky – s využitím analytického software Minitab a vše si ukážeme na případové studii. Pochopíte rozdíly mezi regresí a DOE v logice i výstupu.  Naučíme se pracovat s tzv. „response optimizérem“, který nám jednoduše pomůže najít ideální kombinaci. Představíme si nelineární modely a vše testujeme na příkladech.

Naučíte se

  • K čemu plánovaný experiment může posloužit, jeho výhody i omezení.
  • Kompletní postup realizace plánovaného experimentu – plný a částečný, případně nelineární (Box Benkeh, Response Surface).
  • Praktické tipy pro volbu a nastavení faktorů

Cena: 4 000 Kč + DPH / osobu

Cena včetně DPH (21 %): 4 840 Kč

Po skončení účastník získá potvrzení o úspěšném absolvování kurzu.

V ceně: 1 den školení, školicí materiály, zapůjčení notebooků se statistickým SW Minitab, osvědčení a občerstvení po celou dobu kurzu a garance kvality – vrátíme Vám 25% ceny zpět, pokud nebudete se školením spokojeni.

V případě zájmu o uzavřené firemní školení nás prosím kontaktujte.

Kontaktní osoba

MINITAB 19 Logo Minitab

Statistický software Minitab 19 poskytuje statistické nástroje k analýze dat a pro následné rozhodování.

Více informací

Závazná přihláška

Promo kódy na naše školení můžete získat odběrem newsletteru.

Vyplněním tohoto formuláře uděluji tímto společnosti ICG-Capability, s. r. o., se sídlem Marie Podvalové 1 souhlas se zpracováním mých osobních údajů, kterými jsou jméno a příjmení, poštovní adresa, emailová adresa a telefonický kontakt a to pro účely:

Doba zpracování osobních údajů je dva roky od udělení souhlasu. Subjekt prohlašuje, že byl Správcem řádně poučen o zpracování a ochraně osobních údajů a že uvedené osobní údaje jsou přesné a pravdivé a jsou poskytovány dobrovolně.

Při stornování školení 15 a více pracovních dní před konáním akce vám nabídneme náhradní školení v dalším termínu.

Můžete si také vybrat jiný typ školení ve stejné ceně, než na které jste se přihlásili. Při stornování školení v termínu kratším než 15 pracovních dnů nebo pokud se školení vůbec nezúčastníte, bude uplatněno 100% storno bez náhrady.