DFSS – Design procesů

DFSS školení má za cíl naučit účastníky navrhovat nové procesy dle požadavků zákazníků. Strategie DFSS pomůže nastavit růst firmy a získat konkurenční výhodu.

Školení DFSS naučí účastníky vytvářet nové procesy, které jsou efektivní, rychlé a vychází z požadavků zákazníků.

Metodika Six Sigma a její DMAIC cyklus pomáhá ve firmách snižovat variabilitu a odstraňovat defekty z procesů. V některých situacích však nemá již smysl upravovat stávající proces a je rychlejší a efektivnější navrhnout proces zcela nový. Tato situace často nastává u procesů, kde se změnil klíčový software, pracovní postup nebo produkt, resp. došlo k reorganizaci nebo slučování firem.

Právě návrhem nových procesů se zabývá metodika Design For Six Sigma a její metodický přístup DMADV, která je kombinací kreativních nástrojů a strukturovaného analytického přístupu. Tato metodika je primárně určena pro design procesů, ale úspěšně lze aplikovat i na nové produkty či služby.

Během kurzu se účastníci naučí praktikovat nástroje DFSS na skutečném procesu, který kompletně navrhneme. Zaměříme se na hledání funkčních parametrů a budeme kvantifikovat potřeby zákazníků (nástroje Kano a QFD). Pomocí inovativních, kreativních postupů i analytických nástrojů hledáme nejlepší koncept(y), které vyhodnocujeme a poté implementujeme.

Důraz je kladen na strukturu a praktické procvičení všech fází. Metodika i jednotlivé nástroje jsou demonstrovány na reálných příkladech. Účastníci si vyzkouší design vybraného tématu v malých týmem. Maximálně praktické!

Naučíte se

 • Navrhovat nové procesy (pomocí projektové metodiky DMADV).
 • Zaručit maximální kvalitu produktů a služeb již při jejich vzniku.
 • Podporovat vývoj produktů a služeb efektivními procesy.
 • Efektivně sbírat a analyzovat zákaznické požadavky na nový proces.
 • Navrhnout různé varianty nového procesu a vybrat tu nejlepší.
 • Eliminovat rizika při implementaci a odhadnout finanční přínosy nového procesu.
 • Přes 10 nových nástrojů: QFD, KJ Analýza, DFMEA, SCAMPER, HIT Matrix aj.

Cena: 8 000 Kč + DPH / osobu

Cena včetně DPH (21 %): 9 680 Kč

Po skončení účastník získá potvrzení o úspěšném absolvování kurzu.

V ceně: 2 dny školení, školicí materiály, občerstvení po celou dobu kurzu (v případě kurzu v učebně) a garance kvality – vrátíme Vám 25% ceny zpět, pokud nebudete se školením subjektivně spokojeni.

V případě zájmu o uzavřené firemní školení nás prosím kontaktujte.

Ke stažení

DFSS_CZ.pdf

Reference na školení

Školení DFSS by mělo mýt součástí vzdělání pro každého, kdo vyvíjí/mění/nastavuje procesy v jakékoliv společnosti. Poskytuje nástroje, které pomáhají zajistit, aby procesy naplnily cíle a nevynechaly klíčové cíle a aspekty.
Zdeňka StuchlíkováRaiffeisenbank a. s., Lean Navigator
Přístup lektora a forma výkladu udržovala pozornost a souvislosti. Vše jsme prakticky procvičovali v týmech. Absolvovala jsem 3 školení: DFSS, Yellow Belt a BPM. Látka se mi propojovala a použití daných metodik do sebe zapadalo. Lektoři jsou skuteční odborníci a výklad doplňují praktickými příklady, nejsou pouze „teoretici“ a to je znát ve všech oblastech. Školení hodnotím pro moji pozici za velmi přínosná.
Kateřina JiravováMAFRA, a.s., Procesní analytik
Školení v ICG jsem absolvovala už dvě a obě se mi moc líbila. Školení jsou postavena na procvičování teoretických metod a postupů. Lektoři jsou profíci. Látku vykládají velmi zajímavě a živě. U ICG to není o tom, že si na školení přijdu odpočinout, ale o tom, že po celou domu jsou zapojena, tvořím a učím se spoustu nového. Určitě doporučuji všem.
Silvia BerdisováVodafone Czech Republic a.s., Quality & Processes Specialist

Celkové hodnocení školení

9.1 91 %

Hodnotilo 37 účastníků

 • 30. – 31. 03. 2022

Termíny školení

 • Praha, Počet dnů: 2
  • 30. – 31. 03. 2022
  Rezervovat

Kontaktní osoba

Závazná přihláška

  Promo kódy na naše školení můžete získat odběrem newsletteru.

  Vyplněním tohoto formuláře uděluji tímto společnosti ICG-Capability, s. r. o., se sídlem Marie Podvalové 1 souhlas se zpracováním mých osobních údajů, kterými jsou jméno a příjmení, poštovní adresa, emailová adresa a telefonický kontakt a to pro účely:

  Veškeré poskytnuté údaje budou zpracovány a uchovány po nezbytnou dobu spolupráce, max. však dva roky nebo do odvolání souhlasu se zpracováním. Subjekt prohlašuje, že byl Správcem řádně poučen o zpracování a ochraně osobních údajů a že uvedené osobní údaje jsou přesné a pravdivé a jsou poskytovány dobrovolně.

  Při stornování školení 15 a více pracovních dní před konáním akce vám nabídneme náhradní školení v dalším termínu.

  Můžete si také vybrat jiný typ školení ve stejné ceně, než na které jste se přihlásili. Při stornování školení v termínu kratším než 15 pracovních dnů nebo pokud se školení vůbec nezúčastníte, bude uplatněno 100% storno bez náhrady.

  MINITAB Logo Minitab

  Statistický software Minitab poskytuje statistické nástroje k analýze dat a pro následné rozhodování.

  Více informací