Analýza dat – Minitab

Školení (2 dny) naučí účastníky provádět komplexní datové analytické techniky pomocí statistického softwaru Minitab. Školení je založeno na reálných případových datech, která jsou postupně analyzována.

Není nutné při analýzách znát složité matematické vzorce, ale umět data připravit, sesbírat a správně interpretovat.

V pracovním životě jsme často obklopeni daty. Sbíráme mnoho údajů o všech parametrech procesu či produktu, ale jen velmi obtížně tato data vyhodnocujeme. Používáme jen velmi omezené analytické nástroje a grafy, které neodhalí skutečnou příčinu problému, závislosti či trend. V našem speciálním kurzu Vás naučíme používat komplexní datové analytické techniky pomocí statistického softwaru Minitab, jehož licenci Vám zapůjčíme. Školení je založeno na reálných případových datech, která jsou postupně analyzována graficky a poté statisticky. Každá analýza je vysvětlena metodicky a ihned procvičena v aplikaci Minitab.

Typické situace, kdy využijete analytické metody

 • Naše firma se často rozhoduje na základě intuice a odhadů, nikoliv na základě dat.
 • Potřebujeme porovnávat mnoho dat mezi sebou a nevíme jak na to.
 • Chceme prosadit změnu, ale nemáme argumenty.
 • Sbíráme všechna data, která jsme ale nikdy nevyužili a teď nevíme, jaká použít.
 • Nevíme, kolik dat potřebujeme k zamýšlené analýze.
 • Potřebujeme nastavit měření KPI.
 • Koupili jsme drahý statistický software, ale nevyužíváme jeho možnosti.

Naučíte se

 • Nastavit měření a sběr dat podle potřeby analýzy.
 • Odhalovat potenciální problémy z trendů dat.
 • Vyhodnocovat parametry dat.
 • Hledat řešení na základě dat.
 • Realizovat grafické a statistické analýzy pomocí softwaru Minitab
 • Používat statistické nástroje: Testování hypotéz, Regresní analýzy, Korelace, Krabicový diagram, Pareto a Scatter diagram, SPC diagramy.

Cena: 8 000 Kč + DPH / osobu

Cena včetně DPH (21 %): 9 680 Kč

Po skončení účastník získá potvrzení o úspěšném absolvování kurzu.

V ceně kurzu:  2 dny školení, školicí materiály, zapůjčení notebooků se statistickým SW Minitab (pro školení online využijte vlastní PC s licencí Minitab – je možné stáhnout 30-denní bezplatnou verzi), občerstvení po celou dobu kurzu (v případě kurzu v učebně) a garance kvality – vrátíme Vám 25% ceny zpět, pokud nebudete se školením subjektivně spokojeni.

V případě zájmu o uzavřené firemní školení nás prosím kontaktujte.

Reference na školení

Školení Analýza dat - Minitab je vhodné i pro úplné začátečníky. Po absolvovaní poskytuje velice dobré startovní znalosti k začátku zlepšovaní výrobních procesů ve společnosti zabývající se výrobou produktů s důrazem na vysokou kvalitu.
Martin StráskyPhillips – MEDISIZE CZ, s.r.o., Výrobní inženýr
Doporučuji školení „Analýza dat - Minitab“ jako základ a zdokonalení práce s technologií. Ukazuje jak prakticky použít možnosti Minitabu k usnadnění práce s daty a jejich analýzou. Umožňují i laikovi možnosti, jak s daty pracovat tak, aby technolog získal potřebné informace pro porozumění procesu a hledaní příčin problémů.
Petr PacholekLaird s.r.o.
Profesionální školení. Probírané téma bylo aplikováno na reálné situace z praxe, což umožňuje účastníkům školení rychle pochopit přístup i použití. Oba školitelé společnosti ICG byli skvělí – po odborné, prezenční a výkladové stránce. Především oceňuji, že obsah školení přizpůsobili dle dotazů a potřeb účastníků.
Viktor HančinskýGE Aviation, Lean Six Sigma Specialist

Celkové hodnocení školení

9.2 92 %

Hodnotilo 45 účastníků

 • 07. – 08. 02. 2022

Termíny školení

 • Praha, Počet dnů: 2
  • 07. – 08. 02. 2022
  Rezervovat

Kontaktní osoba

Závazná přihláška

  Promo kódy na naše školení můžete získat odběrem newsletteru.

  Vyplněním tohoto formuláře uděluji tímto společnosti ICG-Capability, s. r. o., se sídlem Marie Podvalové 1 souhlas se zpracováním mých osobních údajů, kterými jsou jméno a příjmení, poštovní adresa, emailová adresa a telefonický kontakt a to pro účely:

  Veškeré poskytnuté údaje budou zpracovány a uchovány po nezbytnou dobu spolupráce, max. však dva roky nebo do odvolání souhlasu se zpracováním. Subjekt prohlašuje, že byl Správcem řádně poučen o zpracování a ochraně osobních údajů a že uvedené osobní údaje jsou přesné a pravdivé a jsou poskytovány dobrovolně.

  Při stornování školení 15 a více pracovních dní před konáním akce vám nabídneme náhradní školení v dalším termínu.

  Můžete si také vybrat jiný typ školení ve stejné ceně, než na které jste se přihlásili. Při stornování školení v termínu kratším než 15 pracovních dnů nebo pokud se školení vůbec nezúčastníte, bude uplatněno 100% storno bez náhrady.

  MINITAB Logo Minitab

  Statistický software Minitab poskytuje statistické nástroje k analýze dat a pro následné rozhodování.

  Více informací