Řízení změn (Change Management)

Úspěch vašich aktivit je pouze tak velký, jak úspěšně je zvládnutá související změna. Ve skutečnosti mnoho projektů a změn nedosáhne požadovaných výsledků nikoliv kvůli nedostatku zdrojů, metodiky, technologií či systémům, ale proto, že projektový lídr neřídil dobře změnu a uživatelé ji nepřijali.

Jakékoliv sebelepší technické řešení bez adekvátního řízení „lidského postoje“ nemůže uspět.

V každé organizaci se ročně realizuje mnoho projektů ať již technologických, procesních, či strategických. Ne všechny jsou považovány za úspěšné. Ve skutečnosti řada projektů a změn nedosáhne požadovaných výsledků nikoliv kvůli nedostatku lidských zdrojů, metodiky, technologií, ale proto, že manažer/lídr neřídil dobře změnu a uživatelé ji poté nepřijali. Právě rezistencí vůči změně a přístupy jak ji eliminovat se zabývá metodika Řízení změn (Change Management). Její zvládnutí výrazně zvýší šanci na úspěch.

Naše školení připraví účastníky na to, jak systematicky řídit změny jako součást každého projektu, či firemní změny. Na školení si účastníci vyzkouší techniky Change managementu na reálném příkladu. Maximálně praktické školení, které jsme v inovovali a obohatili o nové komunikační a digitální nástroje pro rok 2021. Seznámíte se s nástroji OPERA a její elektronickou verzí APERA, komunikací pomocí Pecha Kucha technik. V samostatné kapitole probereme nástroje pro virtuální workshopy a řízení změn v online prostředí – seznámíme Vás s MIRO a představíme Vám úžasný Mentimeter, který můžete použít každý den. Pro obohacení chceme ukázat možnosti Kulturní analýzy v podobě ICG nástroje Culture Canvas.

Školení je zakončeno krátkým testem a nově, pokud zpracujete po skončení kurzu praktickou část (dle zadání), můžete získat mezinárodní certifikát „Change Practicioner“. S praktickou částí Vám pomůžeme – součástí jsou možné online konzultace s lektorem a navíc, jak certifikace, tak tento dodatečný koučink je v ceně kurzu!

Naučíte se

 • Iniciovat a implementovat změny v organizaci tak, aby při jejich zavádění byla zajištěna maximální míra podpory.
 • Poznávat typické reakce na změnu, jak se na ně připravit, případně jak čelit rezistenci.
 • Umět aplikovat nástroje, zajišťující úspěšný průběh a to workshopové, individuální a nově i digitální (virtuální).
 • Připravit komunikační plán pro zaměstnance i management.
 • Být leaderem – zjistit současnou situaci přijetí změny v týmu i u stakeholderů
 • Kombinovat projektové techniky s řízením změn.
 • Řídit tým a facilitovat workshopy (i virtuálně)

Zajímají Vás praktické tipy pro řízení změn? Doporučujeme knihu Adventure Change Management, jejímiž autory jsou konzultanti ICG. Účastníci školení si mohou knihu vypůjčit z knihovny v našem školicím centru.


Cena: 8 000 Kč + DPH / osobu

Cena včetně DPH (21 %): 9 680 Kč

Po skončení kurzu účastník získá potvrzení o jeho úspěšném absolvování.

V ceně: 2 dny školení, školicí materiály, občerstvení po celou dobu kurzu (v případě kurzu v učebně) a garance kvality – vrátíme Vám 25% ceny zpět, pokud nebudete se školením spokojeni.

V případě zájmu o uzavřené firemní školení nás prosím kontaktujte.

Reference na školení

Školení Řízení změn můžu vřele doporučit. Je vidět, že školitel a firma tím žijí a mají bohaté zkušenosti z praxe. Školení obsahuje řadu praktických cvičení v malých skupinách.
Petr RadonskýRaiffeisenbank, Portfolio manager
Školení Change Management od společnosti ICG vřele doporučuji. Odnesla jsem si užitečné informace doplněné o množství praktických cvičení, díky kterým jsem nejen schopna připravit na nadcházející změny, ale také sama k nim přistupovat pozitivněji.
Katarina MurgašováKBC Group, Officer II, Custody cash
Moje první zkušenost s firmou ICG předčila mé očekávání. Lektor velmi srozumitelně vysvětlil metodiku řízení změn doplněnou o řadu praktických přínosů. Ráda se vrátím na další školení. Už teď se těším, jak začnu naučené uplatňovat v praxi.
Soňa HrdličkováStředisko společných činností AV ČR, v.v.i., Specialistka vzdělávání
Ze školení Řízení změn si odnáším velice pozitivní zážitek, který mě přiměl k sebereflexi v rámci svých vlastních projektů. Vřele doporučuji všem lidem z různých oblastí jako projektové řízení, komunikace, management.
Taťána NohelováSiemens s.r.o., OPE Expert
Školení Change Management vřele doporučuji. Obsah, rozsah i forma školení je naprosto dostačující, obsahuje zaměření na klíčové body, jasně a srozumitelně vysvětlené, doplněné mnoha příklady z praxe. Skvělá je možnost sdílení, prostor pro diskuzi – konstruktivní, umožňující otevřenost. Atmosféra byla přátelská a oceňuji také profesionální přístup lektora.
Barbora HochováMANN + HUMMEL service, s.r.o., PR senior specialista

Celkové hodnocení školení

9 90 %

Hodnotilo 31 účastníků

 • 28. 02. – 01. 03. 2022

Termíny školení

 • Praha, Počet dnů: 2
  • 05. – 06. 12. 2022
  Rezervovat

Kontaktní osoba

Závazná přihláška

  Promo kódy na naše školení můžete získat odběrem newsletteru.

  *) are mandatory.

  Vyplněním tohoto formuláře uděluji tímto společnosti ICG-Capability, s. r. o., se sídlem Marie Podvalové 1 souhlas se zpracováním mých osobních údajů, kterými jsou jméno a příjmení, poštovní adresa, emailová adresa a telefonický kontakt a to pro účely:

  Podrobnosti o tom, jak zpracováváme a chráníme Vaše osobní údaje.

  Při stornování školení 15 a více pracovních dní před konáním akce vám nabídneme náhradní školení v dalším termínu.

  Můžete si také vybrat jiný typ školení ve stejné ceně, než na které jste se přihlásili. Při stornování školení v termínu kratším než 15 pracovních dnů nebo pokud se školení vůbec nezúčastníte, bude uplatněno 100% storno bez náhrady.