Řízení změn (Change Management) – v učebně / online

Úspěch vašich aktivit je pouze tak velký, jak úspěšně je zvládnutá související změna. Ve skutečnosti mnoho projektů a změn nedosáhne požadovaných výsledků nikoliv kvůli nedostatku zdrojů, metodiky, technologií či systémům, ale proto, že projektový lídr neřídil dobře změnu a uživatelé ji nepřijali.

Jakékoliv sebelepší technické řešení bez adekvátního řízení „lidského postoje“ nemůže uspět.

V každé organizaci se ročně realizuje mnoho projektů ať již technologických, procesních, či strategických. Ne všechny jsou považovány za úspěšné. Ve skutečnosti řada projektů a změn nedosáhne požadovaných výsledků nikoliv kvůli nedostatku lidských zdrojů, metodiky, technologií, ale proto, že manažer/lídr neřídil dobře změnu a uživatelé ji poté nepřijali. Právě rezistencí vůči změně a přístupy jak ji eliminovat se zabývá metodika Řízení změn (Change Management). Její zvládnutí výrazně zvýší šanci na úspěch.

Naše školení připraví účastníky na to, jak systematicky řídit změny jako součást každého projektu, či firemní změny. Na školení si účastníci vyzkouší techniky Change managementu na reálném příkladu. Maximálně praktické školení, které jsme v inovovali a obohatili o nové komunikační a digitální nástroje pro rok 2020. Seznámíte se s nástroji OPERA a její elektronickou verzí APERA, komunikací pomocí Pecha Kucha technik. Pro virtuální workshopy se seznámíme s MIRO a představíme Vám úžasný Mentimeter, který můžete použít každý den. Pro obohacení chceme ukázat možnosti Kulturní analýzy v podobě ICG nástroje Culture Canvas.

V učebně nebo online?

Školení nyní nabízíme ve dvou formátech. V učebně (v otevřeném kurzu v Praze nebo u klienta) a nově i online – virtuálně, kdy jsme kurz obohatili o představení a praktickou ukázku digitálních nástrojů, které jako change manager můžete využít u Vás ve firmě.

Na konci je krátký online test a nově, pokud zpracujete po skončení kurzu praktickou část (dle zadání), můžete získat mezinárodní certifikát „Change Practicioner“. S praktickou částí Vám pomůžeme – součástí jsou možné online konzultace s lektorem a navíc, jak certifikace, tak tento dodatečný koučink je v ceně kurzu!

Naučíte se

 • Iniciovat a implementovat změny v organizaci tak, aby při jejich zavádění byla zajištěna maximální míra podpory.
 • Poznávat typické reakce na změnu, jak se na ně připravit, případně jak čelit rezistenci.
 • Umět aplikovat nástroje, zajišťující úspěšný průběh a to workshopové, individuální a nově i digitální (virtuální).
 • Připravit komunikační plán pro zaměstnance i management.
 • Být leaderem – zjistit současnou situaci přijetí změny v týmu i u stakeholderů
 • Kombinovat projektové techniky s řízením změn.
 • Řídit tým a facilitovat workshopy (i virtuálně)

Cena: 7 500 Kč + DPH / osobu

(cena včetně certifikace platí pro termíny do 9/2020 poté 9 000 Kč)

Cena včetně DPH (21 %): 9 075 Kč

Po skončení kurzu účastník získá potvrzení o jeho úspěšném absolvování.

V ceně: 2 dny školení, školicí materiály, občerstvení po celou dobu kurzu (v případě kurzu v učebně) a garance kvality – vrátíme Vám 25% ceny zpět, pokud nebudete se školením spokojeni.

Pro účast na online variantě tohoto kurzu budete potřebovat připojení na internet a možnost instalovat si nebo použít on-line aplikaci programu Zoom (není potřeba registrace, zde si můžete vyzkoušet, zda Vám Zoom funguje).

V případě zájmu o uzavřené firemní školení nás prosím kontaktujte.

Reference na školení

Podobné typy školení bývají velice náročné na množství informací a příliš nabitý program, a tedy nedostatek času na praktickou část a čas k zamyšlení. To nebyl případ ICG. Informace i forma dokázaly pokrýt to nejdůležitější, ale zároveň dát prostor vše uvést do praktického rozměru pomocí cvičení i pomocí diskuzí a zkušeností lektora.
Alexandra LužovámBank, Project Manager
Školení Change Management vřele doporučuji. Obsah, rozsah i forma školení je naprosto dostačující, obsahuje zaměření na klíčové body, jasně a srozumitelně vysvětlené, doplněné mnoha příklady z praxe. Skvělá je možnost sdílení, prostor pro diskuzi – konstruktivní, umožňující otevřenost. Atmosféra byla přátelská a oceňuji také profesionální přístup lektora.
Barbora HochováMANN + HUMMEL service, s.r.o., PR senior specialista
Školení řízení změn - velice přínosný, prakticky orientovaný kurz, na kterém účastníci pochopí důležitost komunikace změny a získají dobrý přehled o technikách a nástrojích, které k tomu lze využít. Díky praktickým cvičením lze z kurzu odcházet s kompletní kuchařkou na řízení změn v praxi. Lektor (p. Gazdík) látku podává srozumitelným způsobem a doplňuje mnoha situacemi z reálného života, z kterých je vidět, že má opravdu bohaté zkušenosti s řízením změn v praxi. Kurz mohu jednoznačně doporučit.
Tomáš DomasLINET spol. s r.o., Projektový manažer IT
Školení „Change managementu“, které jsem u Vás absolvovala, byla velmi příjemné a přínosné. Nebyly to rozhodně prosezené dny, po každé části teorie jsme si ve skupinách otestovali i praxi. Díky různorodosti účastníků, jsme mohli sdílet nejen zadané téma, ale i naše zkušenosti. Školení probíhalo ve velmi hezkém prostředí, takže ho všem vřele doporučuji. Já sama mám již rezervované další.
Zuzana BáčováProvident Financial
Školení Change management bylo velmi zajímavé. Obsahově, kvalitou a prezentací bylo na „high level“ úrovni. Školitel prezentoval situace z různých firem, což je velmi důležité, protože člověk rychleji pochopí rozdíl na základě reálných příkladů než na základě teorie. Bylo jasně vidět, že školitel má hodně zkušeností a to dává váhu celému školení, protože účastníci musí cítit, že je školí někdo, kdo má zkušenosti z praxe. Celkově bylo školení dobré. Prezentované taktiky/dokumenty, které jsem neznal, byly velmi užitečné a budu je v budoucnu používat. Pokud budu někomu doporučovat školení Change managementu, určitě doporučím Vaší firmu.
Anton MorongAccenture

Celkové hodnocení školení

9 90 %

Hodnotilo 31 účastníků

 • 07. – 08. 12. 2020

Termíny školení

 • Praha, Počet dnů: 2
  • 26. – 27. 08. 2020
  Rezervovat
 • Praha, Počet dnů: 2
  • 07. – 08. 12. 2020
  Rezervovat

Kontaktní osoba

Závazná přihláška

Promo kódy na naše školení můžete získat odběrem newsletteru.

Vyplněním tohoto formuláře uděluji tímto společnosti ICG-Capability, s. r. o., se sídlem Marie Podvalové 1 souhlas se zpracováním mých osobních údajů, kterými jsou jméno a příjmení, poštovní adresa, emailová adresa a telefonický kontakt a to pro účely:

Doba zpracování osobních údajů je dva roky od udělení souhlasu. Subjekt prohlašuje, že byl Správcem řádně poučen o zpracování a ochraně osobních údajů a že uvedené osobní údaje jsou přesné a pravdivé a jsou poskytovány dobrovolně.

Při stornování školení 15 a více pracovních dní před konáním akce vám nabídneme náhradní školení v dalším termínu.

Můžete si také vybrat jiný typ školení ve stejné ceně, než na které jste se přihlásili. Při stornování školení v termínu kratším než 15 pracovních dnů nebo pokud se školení vůbec nezúčastníte, bude uplatněno 100% storno bez náhrady.