Kritické myšlení a analýza problémů

Školení je zaměřeno na zlepšení dovedností pro rozpoznání chyb v rozhodování, argumentaci a schopnosti analyzovat problémy.

Lepší rozhodování vede dlouhodobě k lepším výsledkům v naší práci i osobním životě. Znalost kritického myšlení je prvním krokem na této cestě.

Podle průzkumu Thomase Wedell-Wedellsborga až 85 % manažerů tvrdí, že jejich společnosti nedovedou správně analyzovat problém a až 87 % z nich věří, že tato chyba způsobuje jejich společnostem významné ztráty.

Existuje několik desítek různých chyb v rozhodování, které zhoršují naši schopnost vyhodnocovat informace, analyzovat problémy a hledat jejich řešení. V rámci tohoto školení si představíme např. konfirmační zkreslení, IKEA efekt nebo chyby v argumentaci a budeme se zabývat nástroji a technikami, které jejich vliv na naše rozhodování snižují.

Schopnost kriticky myslet si lze představit jako pomyslný štít, který nám umožňuje rozpoznat, kdy uvádíme v omyl sami sebe nebo nás uvádí v omyl někdo jiný. Díky charakteru dnešní doby je kvalita tohoto štítu stále důležitější, což potvrzuje i Světové ekonomické fórum, které řadí právě komplexní řešení problémů a kritické myšlení mezi dvě nejdůležitější dovednosti zaměstnanců pro rok 2020.

 „Na prvním místě je potřeba neklamat sami sebe. A jsme to právě my, koho je nejjednodušší oklamat.“   Richard Feynman

Cílem tohoto školení je pomoci účastníkům zlepšit jejich rozhodování (rozpoznat situace, kdy máme tendenci se rozhodovat špatně) a schopnost analyzovat komplexní problémy. Účastníkům budou vysvětleny základní chyby v rozhodování, argumentaci a analýze problémů. Dále jim budou představeny nástroje a techniky, které tyto oblasti zlepšují.

Na našich ostatních školeních máte možnost se naučit celou řadu dovedností – od mapování a analýzy procesů po kreativní metody hledání řešení problému. Kritické myšlení je dovednost, která všechny tyto nástroje propojuje a umožňuje nám je lépe využívat.

Typické situace, ve kterých školení využijete

 • Chcete snížit míru vlastní neobjektivity
 • Chcete zlepšit své rozhodování v osobním i profesním životě
 • Chcete zlepšit svoji schopnost se učit a vyhodnocovat zpětnou vazbu
 • Myslíte si, že jsou dělána špatná rozhodnutí, ale nedokážete definovat proč
 • Máte pocit, že neřešíte ty správné problémy a mrháte časem i zdroji

Naučíte se

 • Základní principy rozhodování a kdy je využívat
 • Zlepšit způsob vyhodnocování informací, reflexe a učení se
 • Rozpoznávat situace, ve kterých vznikají chyby v rozhodování
 • Metody a nástroje ke snižování chyb v rozhodování
 • Rozpoznávat argumentační fauly
 • Formulovat rozhodovací problém
 • Používat vybrané nástroje analýzy problémů

Cena:  8 000 Kč + DPH / osobu

Cena včetně DPH (21 %): 9 680 Kč

Po skončení účastník získá potvrzení o úspěšném absolvování kurzu.

V ceně: 2 dny školení, školicí materiály, osvědčení a občerstvení po celou dobu kurzu a garance kvality – vrátíme Vám 25% ceny zpět, pokud nebudete se školením spokojeni.

V případě zájmu o uzavřené firemní školení nás prosím kontaktujte.

Reference na školení

Kurz byl výborný a názorný. Lektor vynikající a vstřícný. Kurz bych doporučila manažerským pozicím, analytikům a teamleaderům. Přínosný je i pro samostatné pracovníky.
Eva KřístkováKB Penzijní společnost, Specialista
Školení splnilo, možná i předčilo mé očekávání. Líbil se mi způsob, jakým bylo dané školení vedeno. Dozvěděl jsem se mnoho nových informací a nástrojů, které lze použít v práci a v podstatě i v osobním životě. Jsem rád, že jsem se mohl zúčastnit.
Martin ŠkareckýFresenius KABI, Technolog
Kurz mi přinesl další znalosti a techniky pro procesní řízení, analýzy problémů, které mohu využít v praxi. Přístup lektora byl velmi profesionální, ale zároveň i velice přátelský. Kurz byl veden zajímavě a se spoustou případů z praxe a možností si techniky vyzkoušet.
Martina DlouháRaiffeisenbank, Procesní manager

Celkové hodnocení školení

9.6 96 %

Hodnotilo 20 účastníků

 • 25. – 26. 06. 2020

Termíny školení

 • Praha, Počet dnů: 2
  • 12. – 13. 03. 2020
  Rezervovat
 • Praha, Počet dnů: 2
  • 04. – 05. 05. 2020
  Rezervovat
 • Praha, Počet dnů: 2
  • 25. – 26. 06. 2020
  Rezervovat

Kontaktní osoba

Závazná přihláška

Promo kódy na naše školení můžete získat odběrem newsletteru.

Vyplněním tohoto formuláře uděluji tímto společnosti ICG-Capability, s. r. o., se sídlem Marie Podvalové 1 souhlas se zpracováním mých osobních údajů, kterými jsou jméno a příjmení, poštovní adresa, emailová adresa a telefonický kontakt a to pro účely:

Doba zpracování osobních údajů je dva roky od udělení souhlasu. Subjekt prohlašuje, že byl Správcem řádně poučen o zpracování a ochraně osobních údajů a že uvedené osobní údaje jsou přesné a pravdivé a jsou poskytovány dobrovolně.

Při stornování školení 15 a více pracovních dní před konáním akce vám nabídneme náhradní školení v dalším termínu.

Můžete si také vybrat jiný typ školení ve stejné ceně, než na které jste se přihlásili. Při stornování školení v termínu kratším než 15 pracovních dnů nebo pokud se školení vůbec nezúčastníte, bude uplatněno 100% storno bez náhrady.