Procesní řízení (BPM) – v učebně / online

Dvoudenní školení procesního řízení (Business Process Management) naučí účastníky principům zavádění procesního řízení tak, aby bylo efektivní a udržitelné s cílem zvýšení výkonnosti podnikových procesů a zvýšení kvality směrem k zákazníkovi.

Procesní řízení není jen obecná metodika. Představujeme unikátní program, který klade důraz na praktičnost před teorií.

Při spolupráci s našimi klienty vnímáme, že se v posledních letech firmy a organizace čím dál častěji rozhodují realizovat program tzv. procesní či provozní dokonalosti (Operational Excellence). Tento program bývá často součástí širšího hnutí, které se zaměřuje na zvyšování pozitivní zákaznické zkušenosti (CX) či programů na zefektivňování a úspornost firemního provozu (Lean Six Sigma, Kaizen, Toyota Kata apod.).

Všechny tyto programy mají jeden společný a důležitý předpoklad. Mít pod kontrolou firemní procesy. A právě správné nastavení systému firemních procesů, pochopení potřeb jejich zákazníků a nastavení interních rolí a zodpovědností je hlavní součástí našeho školení Procesní řízení (BPM).

Společnost ICG se zaváděním procesního řízení zabývá již mnoho let a v našem školení se zaměřujeme právě na předání maximálního množství našich praktických zkušeností, tipů a doporučení, která se v průběhu naší praxe osvědčila. Vše podstatné také aktivně procvičujeme a diskutujeme v rámci skupiny účastníků.

V učebně nebo online?

Školení nyní nabízíme ve dvou formátech. V učebně (v otevřeném kurzu v Praze nebo u klienta) a nově i online – virtuálně, kdy jsme kurz obohatili o představení a praktickou ukázku digitálních nástrojů jako jsou Zoom, Miro, Noteshelf či Mentimeter. Sekundárním efektem našeho programu je také osvojení práce s těmito aplikacemi a jejich zvládnutí v současném „virtuálním“ světě.

Reference od účastníků, kteří naše školení již absolvovali nás utvrzují v tom, že jsme se vydali na správnou cestu a nyní se k nám můžete „připojit“ i Vy.

Typické situace, při kterých školení využijete

 • Máte nastavené strategické cíle, ale potřebujete je propojit s cíli jednotlivých procesů a zaměstnanců ve všech úrovních organizace.
 • Potřebujete zvýšit výkonnost podnikových procesů, ale nevíte kde začít.
 • Máte nastaveno mnoho procesních měření, ale přesto neplníte cíle.
 • Chcete zlepšovat procesy, ale nevíte, které jsou ty nejvhodnější.
 • Procesy jsou řízeny funkčně (přes oddělení) a vznikají „černé díry“ bez jasně definovaných odpovědností.
 • Zaměstnanci nevnímají vazbu mezi osobními cíli a cíli celé organizace.
 • Vaše firma již používá některé nástroje procesního řízení, ale vy potřebujete vytvořit fungující systém procesního řízení.

Naučíte se

 • Aplikovat principy zavádění procesního řízení – strategie a taktika.
 • Tvořit procesní model vč. jeho úrovní a parametrů.
 • Jasně určit procesní role (včetně vlastníka) a jejich zodpovědnosti
 • Poznat a definovat zákaznické požadavky na proces a využívat základní i pokročilé nástroje.
 • Specifikovat procesní metriky (KPI) pro různé úrovně procesů.
 • Nastavit kontroly procesu, zhodnotit jejich účinnost a efektivitu.
 • Měřit kvalitu a výkonnost procesu – produktivita, výtěžnost, způsobilost, statistické ukazatele.
 • Ověřit udržitelnost procesního řízení – co změnit, v čem pokračovat

Cena: 7 500 Kč + DPH / osobu

(cena platí pro termíny do 9/2020 poté 9 000 Kč)

Cena včetně DPH (21 %): 9 075 Kč

Po skončení účastník získá potvrzení o úspěšném absolvování kurzu.

V ceně: 2 dny školení, školicí materiály, občerstvení po celou dobu kurzu (v případě kurzu v učebně) a garance kvality – vrátíme Vám 25% ceny zpět, pokud nebudete se školením spokojeni.

Pro účast na online variantě tohoto kurzu budete potřebovat připojení na internet a možnost instalovat si nebo použít on-line aplikaci programu Zoom (není potřeba registrace, zde si můžete vyzkoušet, zda Vám Zoom funguje).

V případě zájmu o uzavřené firemní školení nás prosím kontaktujte.

Reference na školení

Školení od ICG doporučuji. Sama jsem prošla již školeními Change managament, TRIZ a Lean Six Sigma a nyní školením BPM, které bylo opět plné praktických příkladů. Školení je zábavné, snadno pochopitelné a dotazy jsou vždy uspokojivě zodpovězeny. Celkově jsem velmi spokojená a ráda se vracím.
Hana HousarováPPL CZ, Project manager
Je jedno zda BPM plánujete implementovat nebo jste už podnikli první kroky a pracujete na procesním řízení, toto školení Vám pomůže zastavit se, zamyslet se a pochopit. Je to jako by Vám někdo dal do ruky mapu. Spolu s příklady z praxe, cvičeními a vysokou kvalitou a flexibilitou lektora jsme získali energii pracovat dále na tvoření procesního řízení v naší společnosti.
Matej GrajcárČeskoslovenská obchodná banka, a. s., Analytik procesů
Školení mi poskytlo ucelený přehled o problematice procesního řízení. Obsah byl strukturovaný dle jednotlivých procesních kroků. K lepšímu pochopení byly k dispozici kvalitní podklady. V průběhu školení jsme prováděli praktické příklady. Úroveň přednášejícího hodnotím velmi vysoko. Pro zájemce o komplexní problematiku procesního řízení mohu společnost ICG-Capability jen doporučit.
Tomáš DoležalHAUSER
Společnost ICG-Capability pro nás připravila 2 denní školení na téma BPM – Procesní řízení.  Velmi oceňuji jejich individuální a flexibilní přístup při přípravě tohoto školení, které nám „ušili na míru“ na základě našich požadavků a přání. Samotné školení proběhlo v příjemné atmosféře a většinou obousměrnou komunikací a dialogem mezi účastníky a školiteli. Školitelé odvedli vysoce profesionální výkon. Velkým bonusem byla spousta jejich praktických zkušeností sdílených při řešení praktických cvičení. Společnost ICG-Capability mohu jen doporučit.
Petra ŽaludováVodafone, Senior Manager Customer Service

Celkové hodnocení školení

9.2 92 %

Hodnotilo 24 účastníků

 • 03. – 04. 06. 2020

Termíny školení

 • Praha, Počet dnů: 2
  • 12. – 13. 10. 2020
  Rezervovat

Kontaktní osoba

Závazná přihláška

Promo kódy na naše školení můžete získat odběrem newsletteru.

Vyplněním tohoto formuláře uděluji tímto společnosti ICG-Capability, s. r. o., se sídlem Marie Podvalové 1 souhlas se zpracováním mých osobních údajů, kterými jsou jméno a příjmení, poštovní adresa, emailová adresa a telefonický kontakt a to pro účely:

Doba zpracování osobních údajů je dva roky od udělení souhlasu. Subjekt prohlašuje, že byl Správcem řádně poučen o zpracování a ochraně osobních údajů a že uvedené osobní údaje jsou přesné a pravdivé a jsou poskytovány dobrovolně.

Při stornování školení 15 a více pracovních dní před konáním akce vám nabídneme náhradní školení v dalším termínu.

Můžete si také vybrat jiný typ školení ve stejné ceně, než na které jste se přihlásili. Při stornování školení v termínu kratším než 15 pracovních dnů nebo pokud se školení vůbec nezúčastníte, bude uplatněno 100% storno bez náhrady.