Procesní řízení (BPM)

Dvoudenní školení procesního řízení (Business Process Management) naučí účastníky principům zavádění procesního řízení tak, aby bylo efektivní a udržitelné s cílem zvýšení výkonnosti podnikových procesů a zvýšení kvality směrem k zákazníkovi.

Procesní řízení není jen obecná metodika. Představujeme unikátní program, který klade důraz na praktičnost před teorií.

Při spolupráci s našimi klienty vnímáme, že se v posledních letech firmy a organizace čím dál častěji rozhodují realizovat program tzv. procesní či provozní dokonalosti (Operational Excellence). Tento program bývá často součástí širšího hnutí, které se zaměřuje na zvyšování pozitivní zákaznické zkušenosti (CX) či programů na zefektivňování a úspornost firemního provozu (Lean Six Sigma, Kaizen, Toyota Kata apod.).

Všechny tyto programy mají jeden společný a důležitý předpoklad. Mít pod kontrolou firemní procesy. A právě správné nastavení systému firemních procesů, pochopení potřeb jejich zákazníků a nastavení interních rolí a zodpovědností je hlavní součástí našeho školení Procesní řízení (BPM).

Společnost ICG se zaváděním procesního řízení zabývá již mnoho let a v našem školení se zaměřujeme právě na předání maximálního množství našich praktických zkušeností, tipů a doporučení, která se v průběhu naší praxe osvědčila. Vše podstatné také aktivně procvičujeme a diskutujeme v rámci skupiny účastníků.

Typické situace, při kterých školení využijete

 • Máte nastavené strategické cíle, ale potřebujete je propojit s cíli jednotlivých procesů a zaměstnanců ve všech úrovních organizace.
 • Potřebujete zvýšit výkonnost podnikových procesů, ale nevíte kde začít.
 • Máte nastaveno mnoho procesních měření, ale přesto neplníte cíle.
 • Chcete zlepšovat procesy, ale nevíte, které jsou ty nejvhodnější.
 • Procesy jsou řízeny funkčně (přes oddělení) a vznikají „černé díry“ bez jasně definovaných odpovědností.
 • Zaměstnanci nevnímají vazbu mezi osobními cíli a cíli celé organizace.
 • Vaše firma již používá některé nástroje procesního řízení, ale vy potřebujete vytvořit fungující systém procesního řízení.

Naučíte se

 • Aplikovat principy zavádění procesního řízení – strategie a taktika.
 • Tvořit procesní model vč. jeho úrovní a parametrů.
 • Jasně určit procesní role (včetně vlastníka) a jejich zodpovědnosti
 • Poznat a definovat zákaznické požadavky na proces a využívat základní i pokročilé nástroje.
 • Specifikovat procesní metriky (KPI) pro různé úrovně procesů.
 • Nastavit kontroly procesu, zhodnotit jejich účinnost a efektivitu.
 • Měřit kvalitu a výkonnost procesu – produktivita, výtěžnost, způsobilost, statistické ukazatele.
 • Ověřit udržitelnost procesního řízení – co změnit, v čem pokračovat

Cena: 8 000 Kč + DPH / osobu

Cena včetně DPH (21 %): 9 680 Kč

Po skončení účastník získá potvrzení o úspěšném absolvování kurzu.

V ceně: 2 dny školení, školicí materiály, občerstvení po celou dobu kurzu (v případě kurzu v učebně) a garance kvality – vrátíme Vám 25% ceny zpět, pokud nebudete se školením spokojeni.

V případě zájmu o uzavřené firemní školení nás prosím kontaktujte.

Reference na školení

Školení procesního řízení bylo velmi zajímavé a zábavné zároveň. Oceňuji sdílení zkušeností i schopnost propojit teoretické části školení s praxí a praktickými příklady. Navíc má školení velmi dobré a kvalitní materiály.
Adéla OndráčkováOlympus Czech Group, IT Project Manager
Školení BPM, které jsem absolvovala, splnilo moje očekávání a prohloubilo mé dosavadní znalosti z oblasti procesního řízení, kterému se věnuji zhruba 1,5 roku. Ocenila jsem přístup lektora, který teorii obohatil o praktické zkušenosti. Také jsem uvítala příležitost interaktivní diskuze během školení. V případě, že naše společnost bude poptávat další školení z oblasti procesů, určitě oslovíme právě společnost ICG a pana lektora.
Dana MarušinováČeskoslovenská obchodná banka, a. s., Procesní manažer
Školení od ICG doporučuji. Sama jsem prošla již školeními Change managament, TRIZ a Lean Six Sigma a nyní školením BPM, které bylo opět plné praktických příkladů. Školení je zábavné, snadno pochopitelné a dotazy jsou vždy uspokojivě zodpovězeny. Celkově jsem velmi spokojená a ráda se vracím.
Hana HousarováPPL CZ s.r.o., Project manager

Celkové hodnocení školení

9.2 92 %

Hodnotilo 24 účastníků

Termíny školení

 • Online, Počet dnů: 2
  • 09. – 10. 02. 2022
  Rezervovat

Kontaktní osoba

Závazná přihláška

  Promo kódy na naše školení můžete získat odběrem newsletteru.

  *) are mandatory.

  Vyplněním tohoto formuláře uděluji tímto společnosti ICG-Capability, s. r. o., se sídlem Marie Podvalové 1 souhlas se zpracováním mých osobních údajů, kterými jsou jméno a příjmení, poštovní adresa, emailová adresa a telefonický kontakt a to pro účely:

  Podrobnosti o tom, jak zpracováváme a chráníme Vaše osobní údaje.

  Při stornování školení 15 a více pracovních dní před konáním akce vám nabídneme náhradní školení v dalším termínu.

  Můžete si také vybrat jiný typ školení ve stejné ceně, než na které jste se přihlásili. Při stornování školení v termínu kratším než 15 pracovních dnů nebo pokud se školení vůbec nezúčastníte, bude uplatněno 100% storno bez náhrady.