Lean Value Stream Expert

Trénink techniky mapování hodnotových toků. Královská analytická disciplína technik LEAN MANUFACTURING v nové generaci školení. Komplexní teorie VSM, VSD, praxe v továrně, předání osobních zkušeností trenérů. Přijeďte si pro své nové dovednosti. Kurz je součástí certifikovaného programu LEAN EXPERT.

Inovovaná podoba školení s vysokou přidanou hodnotou ve variantě online i v továrně.

Kdekoli existuje produkt pro zákazníka, existuje i tok hodnoty. Naučíme Vás tok hodnoty vnímat, mapovat a analyzovat příležitosti z něj plynoucí technikou VSM (Value Stream Mapping).

Mapování hodnotových toků Vám vysvětlíme na úvodní teorii a grafické simulaci. Tréninkově si vyzkoušíte mapování na video analýzách z továrny vytvořené naší simulací TractorMotive. Naučíte se realizovat detailní rozbor pracoviště, linky a výrobního procesu jako celku. Budete intenzivně používat hodnotové analýzy, i nové techniky 3Z, 3X.  Samostatně sestavíme studii propustnosti a vybalancovanosti procesu. Pochopíte a vlastnoručně sestavíte VSM mapu.

Praktické kurzy v továrně

Aktivní propojení přednášené teorie a bezprostřední praktický trénink na provozu hostitelské továrny Vám umožní naučit se reálné provedení školené techniky. Hostitelské závody pečlivě vybíráme, aby poskytovaly školní prostředí a současně byly pro Vás motivací k osobnímu rozvoji.

Školení probíhá v hostitelské továrně v plném rozsahu 3 výukových dnů.

V továrně realizujeme komplexní Gate to Gate VSM mapování výrobním procesem (od první operace po expedici).  Sestavíme balanční studii, hodnotové analýzy, VSM mapu v papírovém a současně digitálním provedení. Společně s odborníky hostitele navrhneme cílové zeštíhlení procesu. Vytvoříme VSD a základní plán realizace. Po celou dobu kurzu můžete diskutovat s kolegy z jiných továren a hledat svou osobní inspiraci.

ONLINE varianta

S využitím specializovaných softwarových nástrojů Vám budeme nejen přednášet, ale společně budeme pracovat v jednom týmu, budete pracovat v malých skupinách, či budete plnit jednoduché domácí úkoly. Projdete 12 hodinami teorie a praktických cvičení. Společně sestavíme mapu současného stavu VSM a navrhneme optimalizace – zeštíhlení procesu ve formě VSD. Všechny vytvořené materiály si stáhnete do svého PC a hravě podle nich uděláte VSM ve své továrně. Budete intenzivně pracovat, ale z pohodlí své kanceláře, či domova.

Součástí online varianty je koučink Vašeho projektu. V online variantě Vás nemůžeme vzít do továrny, kde si techniku prakticky vyzkoušíme. Proto situaci otočíme a Vy vezmete do své továrny osobního konzultanta.

Společně definujeme proces/téma/nástroje. Vy provedete v procesu měření, pozorování, sestavíte analýzy. Konzultant bude Vaši práci kontrolovat, pomáhat Vám radou i odbornými znalostmi. Pomůžeme Vám i Vašemu realizačnímu týmu sestavit VSM a vymyslet VSD. Pokud budete mít zájem, můžete si nad rámec školení objednat online realizační podporu pro zeštíhlení procesu a dosažení VSD cílového stavu.

Rozsah školení

Praktické kurzy v továrně

1. – 2. den 9:00-17:00
3. den 8:30-15:30
Lokalita je vždy oznámena pro konkrétní kurz a datum

Online varianta

1. den online trénink 8:00-11:00 a 12:00-15:00
2. den online trénink 8:00-11:00 a 12:00-15:00
+ následný koučink Vašeho projektu


Proč k nám na VSM?

 • Metodická přehlednost a vysoká odbornost výuky a následná jednoduchá aplikovatelnost do Vaší praxe
 • Předáme Vám řadu praktických rad pro různé typy průmyslového prostředí
 • Možnost konzultací s odborníky z jiných společností
 • Návaznost metodiky i tréninku – série LEAN EXPERT a GREEN/BLACK BELT
 • Garance kvality na školení
 • Kurz je součástí evropského certifikačního programu LEAN EXPERT skupiny ICG

Naučíte se

 • Zeštíhlit proces
 • Redukovat WIP, Zvyšovat produktivitu práce, zkracovat průběžnou dobu výroby
 • Vidět plýtvání v procesech a identifikovat příležitost pro rozvoj
 • Správnou přípravu pro aplikaci VSM/VSD techniky
 • Hodnotovou analýzu a balancování procesu
 • Nalézt a analyzovat úzké místo procesu
 • Popsat stav zásob a rozpracované výroby
 • Fyzicky zmapovat výrobní a plánovací proces
 • Sestavit mapu toku hodnoty (VSM)
 • Navrhovat budoucí stav toku hodnoty (VSD)
 • Klíčový Lean nástroj zásadně ovlivňující strategii výrobního podniku.

Co budete potřebovat

 • Připojení na internet pro online výuku
 • Možnost instalovat si nebo použít online aplikaci programu Zoom
 • Pokud máte případné IT omezení programu, školte se na home-office z vlastního počítače
 • Pracovní boty a reflexní vestu na praxi do továrny

Cena: 10 000 Kč + DPH / osobu

Cena včetně DPH (21 %): 12 100 Kč

Cena při 2 a více účastnících ze stejné firmy 9 000 Kč + DPH / osobu
Při celé sérii Lean Expert
Objednání série Lean Expert = 3 kurzy (LVSE, LFE, LPE). Cena je uvedena za 1 modul
8 000 Kč + DPH / osobu

V ceně: 3 dny školení (kurz v továrně) / 2 dny školení + 1 den individuální koučink (online varianta), školicí materiály a garance kvality – vrátíme Vám 25% ceny zpět, pokud nebudete se školením subjektivně spokojeni.

Certifikace

Účastníci celého kurzu obdrží osvědčení o absolvování Lean Value Stream Expert.

Po absolvování všech tří nezávislých kurzů školícího programu a úspěšném zvládnutí závěrečných testů je možno získat evropský certifikát Lean Expert vydaný mezinárodním konsorciem: ICG-Capability / ICG / Innotiimi.

Certifikační proces je již v ceně kurzu! ICG-Capability nabízí možnost bezplatných konzultací v průběhu školicího programu s cílem zvládnout úspěšně certifikaci Lean Expert.

 

V případě zájmu o uzavřené firemní školení nás prosím kontaktujte.

Reference na školení

Obsah, komplexnost a zacílení kurzu jsou velmi dobře zvládnuté. Velmi pozitivně hodnotím formu kurzu a to kombinaci teorie s praxí, což upevňuje získané znalosti během kurzu. Účastníci kurzu jsou nuceni během kurzu přemýšlet a zapojovat se, což ukáže či účastník teorii chápe a dokáže ji použít.
Michal OravecSAS Automotive, Plant Lean Engineer
Výuka formou webináře je pro mě přijatelnější forma. Nemusíte nikam cestovat, dostupné množství materiálů, „neformální“ prostředí, tykání, hodnotím velmi pozitivně. Školitel byl velmi profesionální, materiály byla zajištěny i na dálku, praktické cvičení, tedy možnost si i vše vyzkoušet, práce v týmech. Pozitivně vnímám i to, že jsme se všichni viděli.  
Zuzana MičováTEKMAR Slovensko, s.r.o., Auditor výrobních procesů
Školení proběhlo profesionální formou (bezvadná organizace i zázemí). Velmi pozitivně hodnotím spojení teoretické části školení s praktickou částí, která probíhala ve výrobním podniku. Není nad to, si vše hned zkusit v reálných podmínkách. V poslední řadě bych chtěl vyzdvihnout školitele, který dokáže polopaticky vysvětlit nutnou teorii doplněnou o příklady z praxe a zároveň provést studenty praktickou částí ve výrobním podniku. Celkově školení hodnotím jako výborné a těším se na pokračování na školení Lean Pull Expert.
Pavel HambergerMagna Cartech, Process Engineer

Celkové hodnocení školení

9.7 97 %

Hodnotilo 44 účastníků

 • 05. – 07. 09. 2022

Termíny školení

 • Online, Počet dnů: 2
  • 05. – 06. 12. 2022
  • každý den 8:00-11:00 a 12:00-16:00
  • + následný koučink Vašeho projektu
  Rezervovat

Kontaktní osoba

Lean Expert

Vzdělávací program certifikovaný skupinou ICG. Lean pro odborné pracovníky v  průmyslu.

Více informací

Závazná přihláška

  Promo kódy na naše školení můžete získat odběrem newsletteru.

  *) are mandatory.

  Vyplněním tohoto formuláře uděluji tímto společnosti ICG-Capability, s. r. o., se sídlem Marie Podvalové 1 souhlas se zpracováním mých osobních údajů, kterými jsou jméno a příjmení, poštovní adresa, emailová adresa a telefonický kontakt a to pro účely:

  Podrobnosti o tom, jak zpracováváme a chráníme Vaše osobní údaje.

  Při stornování školení 15 a více pracovních dní před konáním akce vám nabídneme náhradní školení v dalším termínu.

  Můžete si také vybrat jiný typ školení ve stejné ceně, než na které jste se přihlásili. Při stornování školení v termínu kratším než 15 pracovních dnů nebo pokud se školení vůbec nezúčastníte, bude uplatněno 100% storno bez náhrady.

  Lean Expert

  Vzdělávací program certifikovaný skupinou ICG. Lean pro odborné pracovníky v  průmyslu.

  Více informací