Lean Value Stream Expert

Trénink techniky mapování hodnotových toků. Královská analytická disciplína technik LEAN MANUFACTURING v nové generaci školení. Komplexní teorie VSM, VSD, praxe v továrně, předání osobních zkušeností trenérů.

Přijeďte si pro své nové dovednosti.
Kurz je součástí certifikovaného programu LEAN EXPERT.

Kdekoliv existuje produkt pro zákazníka, existuje i tok hodnoty. Naučíme Vás tok hodnoty vnímat, mapovat a analyzovat příležitosti z něj plynoucí technikou VSM (Value Stream Mapping).

Mapování hodnotových toků Vám vysvětlíme na úvodní teorii a grafické simulaci. Tréninkově si vyzkoušíte mapování na video analýzách z továrny vytvořené naší simulací TractorMotive. Naučíte se realizovat detailní rozbor pracoviště, linky a výrobního procesu jako celku. Budete intenzivně používat hodnotové analýzy, i nové techniky 3Z, 3X.  Samostatně sestavíme studii propustnosti a vybalancovanosti procesu. Pochopíte a vlastnoručně sestavíte VSM mapu.

A nyní, jako jeden precizně vyškolený a připravený tým, zamíříme do hostitelské továrny na realizační workshop. Od této chvíle žádná teorie, jen praxe na připraveném výrobním procesu. Čeká Vás zážitek reálného pracovního workshopu facilitovaného zkušeným konzultantem. Společně sestavíme mapu současného stavu VSM a navrhneme optimalizace – zeštíhlení procesu ve formě VSD.

Jak je trénink sestaven?

Teorii školíme on-line. S využitím specializovaných softwarových nástrojů Vám budeme přednášet, společně budeme pracovat v jednom týmu, budete pracovat v malých skupinách, či budete plnit jednoduché domácí úkoly. V úvodních dvou tréninkových dnech projdete 12 hodinami teorie. Všechny vytvořené materiály si odnesete a hravě podle nich uděláte VSM ve své továrně. Budete intenzivně pracovat, ale z pohodlí své kanceláře, či domova. Třetí den se sejdeme v recepci hostitelské továrny a začíná praktická část tréninku. Realizujeme komplexní Gate to Gate VSM jedním výrobním procesem (od první operace po expedici). Čtvrtý tréninkový den, již on-line, finalizujeme zpracování elektronické VSM a navrhneme zeštíhlení procesu, které přetavíme do budoucí mapy – VSD.

Celkem 23 tréninkových hodin

1. den on-line trénink 8:00-11:00 a 12:00-15:00
2. den on-line trénink 8:00-11:00 a 12:00-15:00
3. den workshop v hostitelské továrně 9:00-17:00
4. den on-line workshop 9:00-12:00

Upozornění: vzhledem k obavám výrobních společností z COVID-19 budeme do odvolání školit výhradně on-line část programu (1. a 2. den).

 

Proč k nám na VSM?

 • Metodická přehlednost a vysoká odbornost výuky a následná jednoduchá aplikovatelnost do Vaší praxe
 • Zdarma on-line koučink Vaší první realizace VSM
 • Kombinace efektivní on-line výuky a poctivé praxe v továrně
 • Předáme Vám řadu praktických rad pro různé typy průmyslového prostředí
 • Možnost konzultací s odborníky z jiných společností
 • Návaznost metodiky i tréninku – série LEAN EXPERT a GREEN/BLACK BELT
 • Garance kvality na školení
 • Kurz je součástí evropského certifikačního programu LEAN EXPERT skupiny ICG

Naučíte se

 • Zeštíhlit proces
 • Redukovat WIP, Zvyšovat produktivitu práce, zkracovat průběžnou dobu výroby
 • Vidět plýtvání v procesech a identifikovat příležitost pro rozvoj
 • Správnou přípravu pro aplikaci VSM/VSD techniky
 • Hodnotovou analýzu a balancování procesu
 • Nalézt a analyzovat úzké místo procesu
 • Popsat stav zásob a rozpracované výroby
 • Fyzicky zmapovat výrobní a plánovací proces
 • Sestavit mapu toku hodnoty (VSM)
 • Navrhovat budoucí stav toku hodnoty (VSD)
 • Klíčový Lean nástroj zásadně ovlivňující strategii výrobního podniku.

Co budete potřebovat

 • Připojení na internet pro on-line výuku
 • Možnost instalovat si / nebo použít on-line aplikaci programu Zoom
 • Pokud máte případné IT omezení programu, školte se na home-office z vlastního počítače
 • Pracovní boty a reflexní vestu na praxi do továrny

Cena: 12 000 Kč + DPH / osobu

Cena včetně DPH (21 %): 14 520 Kč

Cena při 2 a více účastnících ze stejné firmy 11 000 Kč + DPH / osobu
VSM on-line (jen první 2 dny)
Uveďte do poznámky k registraci, pokud máte zájem pouze o  tuto zkrácenou verzi.
6 000 Kč + DPH / osobu

 

Upozornění: vzhledem k obavám výrobních společností z COVID-19 budeme do odvolání školit výhradně variantu „VSM on-line“ (jen první 2 dny za sníženou cenu 6 000 Kč + DPH).

 

Při zakoupení všech tří školení programu LEAN EXPERT nabízíme zvýhodněnou cenu.

V ceně: Celkem 23 hodin školení (výuka on-line + workshop v reálném prostředí vybrané výrobní firmy + on-line workshop), on-line koučink Vaší první realizace VSM, školicí materiály a garance kvality – vrátíme Vám 25% ceny zpět, pokud nebudete se školením subjektivně spokojeni.

Certifikace

Účastníci celého kurzu obdrží osvědčení o absolvování Lean Value Stream Expert.

Po absolvování všech tří nezávislých kurzů školícího programu a realizací 3 Kaizen Event workshopů ve vašem procesu je možno získat evropský certifikát Lean Expert vydaný mezinárodním konsorciem ICG.

Certifikační proces je již v ceně kurzu! ICG nabízí možnost bezplatných konzultací v průběhu školicího programu s cílem zvládnout úspěšně certifikaci Lean Expert.

 

V případě zájmu o uzavřené on-line firemní školení nás prosím kontaktujte.

Reference na školení

Obsah, komplexnost a zacílení kurzu jsou velmi dobře zvládnuté. Velmi pozitivně hodnotím formu kurzu a to kombinaci teorie s praxí, což upevňuje získané znalosti během kurzu. Účastníci kurzu jsou nuceni během kurzu přemýšlet a zapojovat se, což ukáže či účastník teorii chápe a dokáže ji použít.
Michal OravecSAS Automotive, Plant Lean Engineer
Výuka formou webináře je pro mě přijatelnější forma. Nemusíte nikam cestovat, dostupné množství materiálů, „neformální“ prostředí, tykání, hodnotím velmi pozitivně. Školitel byl velmi profesionální, materiály byla zajištěny i na dálku, praktické cvičení, tedy možnost si i vše vyzkoušet, práce v týmech. Pozitivně vnímám i to, že jsme se všichni viděli.  
Zuzana MičováTEKMAR Slovensko, s.r.o., Auditor výrobních procesů
Školení proběhlo profesionální formou (bezvadná organizace i zázemí). Velmi pozitivně hodnotím spojení teoretické části školení s praktickou částí, která probíhala ve výrobním podniku. Není nad to, si vše hned zkusit v reálných podmínkách. V poslední řadě bych chtěl vyzdvihnout školitele, který dokáže polopaticky vysvětlit nutnou teorii doplněnou o příklady z praxe a zároveň provést studenty praktickou částí ve výrobním podniku. Celkově školení hodnotím jako výborné a těším se na pokračování na školení Lean Pull Expert.
Pavel HambergerMagna Cartech, Process Engineer

Celkové hodnocení školení

9.7 97 %

Hodnotilo 44 účastníků

Kontaktní osoba

Lean Expert

Vzdělávací program certifikovaný skupinou ICG. Lean pro odborné pracovníky v  průmyslu.

Více informací

Závazná přihláška

Promo kódy na naše školení můžete získat odběrem newsletteru.

Vyplněním tohoto formuláře uděluji tímto společnosti ICG-Capability, s. r. o., se sídlem Marie Podvalové 1 souhlas se zpracováním mých osobních údajů, kterými jsou jméno a příjmení, poštovní adresa, emailová adresa a telefonický kontakt a to pro účely:

Doba zpracování osobních údajů je dva roky od udělení souhlasu. Subjekt prohlašuje, že byl Správcem řádně poučen o zpracování a ochraně osobních údajů a že uvedené osobní údaje jsou přesné a pravdivé a jsou poskytovány dobrovolně.

Při stornování školení 15 a více pracovních dní před konáním akce vám nabídneme náhradní školení v dalším termínu.

Můžete si také vybrat jiný typ školení ve stejné ceně, než na které jste se přihlásili. Při stornování školení v termínu kratším než 15 pracovních dnů nebo pokud se školení vůbec nezúčastníte, bude uplatněno 100% storno bez náhrady.

Lean Expert

Vzdělávací program certifikovaný skupinou ICG. Lean pro odborné pracovníky v  průmyslu.

Více informací