Lean Value Stream Expert (VSM, VSD)

Třídenní kurz v reálném prostředí výroby naučí účastníky mapovat a analyzovat výrobní procesy technikou VSM, která pomáhá odhalit plýtvání a identifikuje příležitosti pro zlepšení procesů.

Školení Value Stream mapování v reálném prostředí výroby!
Součástí certifikace: Lean Expert.

Mapování toků hodnoty a analyzování příležitosti ve výrobních procesech technikou VSM (Value Stream Mapping). Kombinujeme výuku s analytickým workshopem – prakticky, ve výrobě, v hostitelské továrně.
Zaměřujeme se na techniku identifikace plýtvání a pochopení příležitosti v procesech. Mapování hodnotových toků vám vysvětlíme na úvodní teorii. Pro lepší pochopení postup představíme v simulaci. A pro praktickou znalost s vámi realizujeme fyzické mapování výrobního procesu napříč továrnou. Vyzkoušíte si detailní rozbor pracoviště s použitím hodnotové analýzy, sestavíme obraz propustnosti a vybalancovanosti procesu. Přezkoumáme všechny organizační vazby ovlivňující či řídící daný proces a přeneseme je do mapy hodnotového toku. Naučíte se číst mezi procesními kroky a nalezenou příležitost přetvoříte společně s místním týmem do plánu realizace – mapy budoucího stavu (VSD).

Naučíte se

 • Vidět plýtvání v procesech a identifikovat příležitost pro rozvoj
 • Správnou přípravu pro aplikaci VSM/VSD techniky
 • Hodnotovou analýzu a základy balancování procesu
 • Fyzicky zmapovat výrobní a logistický proces
 • Sestavit mapu toku hodnoty (VSM)
 • Navrhovat budoucí stav toku hodnoty (VSD)
 • Klíčový Lean nástroj zásadně ovlivňující strategii výrobního podniku

Proč naše školení?

 • Školení přímo ve výrobním závodu hostitelské společnosti – praxe přímo v provozu
 • Odborné znalosti, přehlednost a jednoduchá aplikovatelnost trénovaných technik
 • Možnost konzultací s odborníky z jiných společností
 • Ucelená metodika LEAN EXPERTNÍHO tréninku pro řídící pracovníky, techniky a Lean specialisty
 • Garance kvality na školení
 • Kurz je součástí evropského certifikačního programu LEAN EXPERT společností ICG-Capability-Innotiimi

Kurz nabízíme pro jednotlivce nebo pro skupinu zaměstnanců jedné firmy.


Cena: 12 000 Kč + DPH / osobu

Cena včetně DPH (21 %): 14 520 Kč

V ceně: 3 dny školení v reálném prostředí vybrané výrobní firmy, školící materiály, občerstvení po celou dobu kurzu a garance kvality – vrátíme Vám 25% ceny zpět, pokud nebudete se školením subjektivně spokojeni.

V případě zájmu o uzavřené firemní školení nás prosím kontaktujte.

Speciální cena

Při zakoupení všech tří školení (9 dní) programu „Lean Expert“ Vám nabízíme celkovou cenu za program 29 000 Kč + DPH / osobu!

Certifikace

Po zvládnutí závěrečného testu (80% správných odpovědí) účastníci obdrží osvědčení Lean Value Stream Expert.

Po absolvování všech tří nezávislých kurzů školícího programu a úspěšném zvládnutí závěrečných testů je možno získat evropský certifikát Lean Expert vydaný mezinárodním konsorciem: ICG-Capability / ICG / Innotiimi.

Certifikační proces je již v ceně kurzu! ICG-Capability nabízí možnost bezplatných konzultací v průběhu školicího programu s cílem zvládnout úspěšně certifikaci Lean Expert.

Reference na školení

Školení proběhlo profesionální formou (bezvadná organizace i zázemí). Velmi pozitivně hodnotím spojení teoretické části školení s praktickou částí, která probíhala ve výrobním podniku. Není nad to, si vše hned zkusit v reálných podmínkách. V poslední řadě bych chtěl vyzdvihnout školitele, který dokáže polopaticky vysvětlit nutnou teorii doplněnou o příklady z praxe a zároveň provést studenty praktickou částí ve výrobním podniku. Celkově školení hodnotím jako výborné a těším se na pokračování na školení Lean Pull Expert.
Pavel HambergerMagna Cartech, Process Engineer
S ICG jsem absolvoval školení Lean Value Stream Expert, které proběhlo v JMA Hodonín. Školení zcela splnilo má očekávání ve smyslu praktického využití metody mapování hodnotových toků. Lektor je erudovaný člověk, který dokáže vysvětlit složité koncepty a pečlivě se věnuje všem nejasnostem všech účastníků. Školení v reálném prostředí je naprosto neocenitelné! Týden po akci v JMA jsem, hlavně díky ICG, úspěšně moderoval svůj domácí tým skrze VSM proces.
Jiří KalinaCooper Standard
Obsah kurzu je velice použitelný v praxi. Kurz je záživný a má spád. Forma kurzu - přímo v praxi, je velice účinná a zaujme. Pan Hodulák je velice nabitý zkušenostmi, výklad zaujme a nenechá člověka vydechnout.
Miroslav KlečkaGrammer CZ, Warehouse Manager

Celkové hodnocení školení

9.7 97 %

Hodnotilo 44 účastníků

 • 17. – 19. 03. 2020 (pouze náhradníci)

Termíny školení

 • UNIFRAX s.r.o., Dubí, Počet dnů: 3
  • 17. – 19. 03. 2020 (pouze náhradníci)
  Rezervovat
 • Loma Systems, Dobřany, Počet dnů: 3
  • 16. – 18. 06. 2020
  Rezervovat
 • výrobní prostory, Počet dnů: 3
  • 15. – 17. 09. 2020
  Rezervovat

Kontaktní osoba

Lean Expert

Vzdělávací program certifikovaný skupinou ICG. Lean pro odborné pracovníky v  průmyslu.

Více informací

Závazná přihláška

Promo kódy na naše školení můžete získat odběrem newsletteru.

Vyplněním tohoto formuláře uděluji tímto společnosti ICG-Capability, s. r. o., se sídlem Marie Podvalové 1 souhlas se zpracováním mých osobních údajů, kterými jsou jméno a příjmení, poštovní adresa, emailová adresa a telefonický kontakt a to pro účely:

Doba zpracování osobních údajů je dva roky od udělení souhlasu. Subjekt prohlašuje, že byl Správcem řádně poučen o zpracování a ochraně osobních údajů a že uvedené osobní údaje jsou přesné a pravdivé a jsou poskytovány dobrovolně.

Při stornování školení 15 a více pracovních dní před konáním akce vám nabídneme náhradní školení v dalším termínu.

Můžete si také vybrat jiný typ školení ve stejné ceně, než na které jste se přihlásili. Při stornování školení v termínu kratším než 15 pracovních dnů nebo pokud se školení vůbec nezúčastníte, bude uplatněno 100% storno bez náhrady.

Lean Expert

Vzdělávací program certifikovaný skupinou ICG. Lean pro odborné pracovníky v  průmyslu.

Více informací