Lean Pull Expert

Lean v procesech interní logistiky. Zaměřeno na pohyb materiálu rampa-sklad-hala-pracoviště. Techniky JIT, JIS, KANBAN, MILK RUN, Zásobování a Ergonomie pracoviště. Přijeďte si pro své nové dovednosti. Kurz je součástí certifikovaného programu LEAN EXPERT.

Inovovaná podoba školení s vysokou přidanou hodnotou ve variantě online i v továrně.

Kdekoliv existuje produkt pro zákazníka, existuje i pohyb komponentů a produktu. Kdekoliv existuje pohyb, existuje potřeba pohyb řídit. Chceme-li řídit procesy obsahující pohyb, musíme je umět analyzovat a řídit s očekávanou, ideálně maximalizující efektivitou.

Naučíme Vás analyzovat interní logistiku na všech standardních činnostech továrny – rampa, příjem, vstupní kontrola, zaskladnění, přeskladnění, vyskladnění, zásobování na pracoviště, pohyb na pracovišti. Budeme se věnovat jednotlivým typům používané techniky – ruční práce, VZV, systémové zakladače, logistické vlaky, kardex, automatické sklady, AGV a další.

Naučíte se identifikovat ztrátový výkon logistiky. Navrhnout a realizovat zeštíhlení logistických procesů. Předneseme vám přehlednou teorii Kanbanů, JIS, JIT, Milk Run. Vysvětlíme Vám výhody, omezení a potřeby jednotlivých technik v různých oblastech průmyslu. Naučíme Vás tyto techniky analyzovat u existujících procesů a připravíme vás na jejich implementaci u procesů nových. Naučíte se navrhnout Kanbanové okruhy. Vyzkoušíte si prakticky výpočty Kanbanů a jejich supermarketů na modelových příkladech. Odnesete si vzorce i vzorové výpočty. Naučíme Vás, jak pracovat s tahovým mechanismem, navrhnout a vytvořit sekvenční zásobování, navrhnout nový Milk Run.

Praktické kurzy v továrně

Aktivní propojení přednášené teorie a bezprostřední praktický trénink na provozu hostitelské továrny Vám umožní naučit se reálné provedení školené techniky. Hostitelské závody pečlivě vybíráme, aby poskytovaly školní prostředí a současně byly pro Vás motivací k osobnímu rozvoji.

Školení probíhá v hostitelské továrně v plném rozsahu 3 výukových dnů.

V továrně realizujeme 3 praktické workshopy zaměřené na Milk Run, JIT/Kanban a analýzu interní logistiky v průřezovém vzorku napříč továrnou.

ONLINE varianta

S využitím specializovaných softwarových nástrojů Vám budeme nejen přednášet, ale společně budeme pracovat v jednom týmu. Vy budete zapojeni v malých skupinách, velkých týmech, či budete plnit jednoduché domácí úkoly. Projdete 15 hodinami teorie, praktických cvičení a tvorby řešení připravených modelových situací. Budete intenzivně pracovat, ale z pohodlí své kanceláře, či domova.

Součástí online varianty je koučink Vašeho projektu. V online variantě Vás nemůžeme vzít do továrny, kde si techniku prakticky vyzkoušíme. Proto situaci otočíme a Vy vezmete do své továrny osobního konzultanta.

Společně připravíme Vaše workshopy. Vy provedete analýzu, natočíte videa procesu. Pomocí online technik budeme Váš postup kontrolovat, pomáhat směřováním a odbornou radou. Pomůžeme Vašemu týmu sestavit finální řešení a standardizaci.

Rozsah školení

Praktické kurzy v továrně

1. – 2. den 9:00-17:00
3. den 8:30-15:30
Lokalita je vždy oznámena pro konkrétní kurz a datum

Online varianta

1. den online trénink 8:00-11:00 a 12:00-16:30
2. den online trénink 8:00-11:00 a 12:00-16:30
+ následný koučink Vašeho projektu

Proč k nám na Lean Pull Expert?

 • Metodická přehlednost a odbornost výuky a následná jednoduchá aplikovatelnost do Vaší praxe
 • Předáme Vám řadu praktických rad pro různé typy průmyslového prostředí
 • Možnost konzultací s odborníky z jiných společností
 • Návaznost metodiky i tréninku – série LEAN EXPERT a GREEN/BLACK BELT
 • Garance kvality na školení
 • Kurz je součástí evropského certifikačního programu LEAN EXPERT skupiny ICG

Naučíte se

 • Analyzovat pracoviště z pohledu pohybu materiálu
 • Analyzovat plýtvání a příležitosti v interní logistice
 • Analyzovat ztrátové činnosti ve skladech
 • Zeštíhlení Vaší interní logistiky
 • Výpočty Kanbanových okruhů
 • Metodiku technik JIS, Kanban, JIT
 • Pracovat s tahovým mechanismem
 • Minimalizovat rozpracovanou výrobu, maximalizovat produktivitu logistiky

Co budete potřebovat

 • Připojení na internet pro online výuku.
 • Možnost instalovat si nebo použít online aplikaci programu Zoom
 • Pokud máte případné IT omezení programu, školte se na home-office z vlastního počítače
 • Pracovní boty a reflexní vestu na praxi do továrny

Cena: 10 000 Kč + DPH / osobu

Cena včetně DPH (21 %): 12 100 Kč

Cena při 2 a více účastnících ze stejné firmy 9 000 Kč + DPH / osobu
Při celé sérii Lean Expert
Objednání série Lean Expert = 3 kurzy (LVSE, LFE, LPE). Cena je uvedena za 1 modul
8 000 Kč + DPH / osobu

V ceně: 3 dny školení (kurz v továrně) / 2 dny školení + 1 den individuální koučink (online varianta), školicí materiály a garance kvality – vrátíme Vám 25% ceny zpět, pokud nebudete se školením subjektivně spokojeni.

Certifikace

Účastníci celého kurzu obdrží osvědčení o absolvování Lean Pull Expert.

Po absolvování všech tří nezávislých kurzů školícího programu a úspěšném zvládnutí závěrečných testů je možno získat evropský certifikát Lean Expert vydaný mezinárodním konsorciem: ICG-Capability / ICG / Innotiimi.

Certifikační proces je již v ceně kurzu! ICG-Capability nabízí možnost bezplatných konzultací v průběhu školicího programu s cílem zvládnout úspěšně certifikaci Lean Expert.

 

V případě zájmu o uzavřené firemní školení nás prosím kontaktujte.

Reference na školení

Líbila se mi forma on-line školení, výklad, reakce na dotazy - vysvětlení, videa z praxe, příklady. Byla jsem velice spokojena. školení bylo srozumitelné, příklady z běžného života. Doporučuji.
Petra TomsováFESTO Production s.r.o.
S průběhem školení Lean Pull Expert jsem byla velmi spokojená. Jak teoretická, tak i praktická část, plně uspokojili moje očekávání. Velmi se mi líbila prohlídka výroby, kde jsem načerpala mnoho podnětů pro vylepšení stávajících podmínek na našich pracovištích.
Renáta FloriánováAvire, PSUL Supervisor
Školení Lean Pull Expert považuji za velmi přínosné, bylo dobře rozděleno mezi teoretickou a praktickou část. Velmi oceňuji to, že se školení účastnili i lidé z jiných výrobních prostředí a během diskuse k daným tématům tak byla možnost dozvědět se velmi užitečné připomínky a názory. Výborná součást školení je návštěva výroby v pořadatelské firmě. Skvělý proaktivní přístup lektora jen pozvedl úroveň školení.
Tomáš LétalABB

Celkové hodnocení školení

9.2 92 %

Hodnotilo 36 účastníků

 • 22. – 23. 11. 2021
 • každý den 8:00-11:00 a 12:00-16:30
 • + následný koučink Vašeho projektu

Termíny školení

 • Online, Počet dnů: 2
  • 22. – 23. 11. 2021
  • každý den 8:00-11:00 a 12:00-16:30
  • + následný koučink Vašeho projektu
  Rezervovat

Kontaktní osoba

Lean Expert

Vzdělávací program certifikovaný skupinou ICG. Lean pro odborné pracovníky v  průmyslu.

Více informací

Závazná přihláška

  Promo kódy na naše školení můžete získat odběrem newsletteru.

  Vyplněním tohoto formuláře uděluji tímto společnosti ICG-Capability, s. r. o., se sídlem Marie Podvalové 1 souhlas se zpracováním mých osobních údajů, kterými jsou jméno a příjmení, poštovní adresa, emailová adresa a telefonický kontakt a to pro účely:

  Veškeré poskytnuté údaje budou zpracovány a uchovány po nezbytnou dobu spolupráce, max. však dva roky nebo do odvolání souhlasu se zpracováním. Subjekt prohlašuje, že byl Správcem řádně poučen o zpracování a ochraně osobních údajů a že uvedené osobní údaje jsou přesné a pravdivé a jsou poskytovány dobrovolně.

  Při stornování školení 15 a více pracovních dní před konáním akce vám nabídneme náhradní školení v dalším termínu.

  Můžete si také vybrat jiný typ školení ve stejné ceně, než na které jste se přihlásili. Při stornování školení v termínu kratším než 15 pracovních dnů nebo pokud se školení vůbec nezúčastníte, bude uplatněno 100% storno bez náhrady.

  Lean Expert

  Vzdělávací program certifikovaný skupinou ICG. Lean pro odborné pracovníky v  průmyslu.

  Více informací