Lean Pull Expert

Lean v procesech interní logistiky. Zaměřeno na pohyb materiálu rampa-sklad-hala-pracoviště. Techniky JIT, JIS, KANBAN, MILK RUN, Zásobování a Ergonomie pracoviště.

Přijeďte si pro své nové dovednosti.
Kurz je součástí certifikovaného programu LEAN EXPERT.

Kdekoliv existuje produkt pro zákazníka, existuje i pohyb komponentů a produktu. Kdekoliv existuje pohyb, existuje potřeba pohyb řídit. Chceme-li řídit procesy obsahující pohyb, musíme je umět analyzovat a řídit s očekávanou, ideálně maximalizující efektivitou.

Naučíme Vás analyzovat interní logistiku na všech standardních činnostech továrny – rampa, příjem, vstupní kontrola, zaskladnění, přeskladnění, vyskladnění, zásobování na pracoviště, pohyb na pracovišti. Budeme se věnovat jednotlivým typům používané techniky – ruční práce, VZV, systémové zakladače, logistické vlaky, kardex, automatické sklady, AGV a další.

Naučíte se identifikovat ztrátový výkon logistiky. Navrhnout a realizovat zeštíhlení logistických procesů. Předneseme vám přehlednou teorii Kanbanů, JIS, JIT, Milk Run. Vysvětlíme Vám výhody, omezení a potřeby jednotlivých technik v různých oblastech průmyslu. Naučíme Vás tyto techniky analyzovat u existujících procesů a připravíme vás na jejich implementaci u procesů nových. Naučíte se navrhnout Kanbanové okruhy. Vyzkoušíte si prakticky výpočty Kanbanů a jejich supermarketů na modelových příkladech. Odnesete si vzorce i vzorové výpočty. Naučíme Vás, jak pracovat s tahovým mechanismem, navrhnout a vytvořit sekvenční zásobování, navrhnout nový Milk Run.

A nyní, jako jeden precizně vyškolený a připravený tým, zamíříme do hostitelské továrny na realizační workshop. Od této chvíle žádná teorie, jen praxe na připraveném výrobním procesu. Čeká Vás zážitek reálného pracovního workshopu facilitovaného zkušeným konzultantem. Společně provedeme analýzu komplexního zásobovacího řetězce. Nalezneme příležitost a navrhneme zlepšení procesu.

Jak je trénink sestaven?

Teorii školíme on-line. S využitím specializovaných softwarových nástrojů Vám budeme přednášet, společně budeme pracovat v jednom týmu, budete pracovat v malých skupinách, či budete plnit jednoduché domácí úkoly. V úvodních třech tréninkových dnech projdete 16 hodinami teorie. Všechny vytvořené materiály si odnesete a hravě podle nich zpracujete Lean analýzu Vaší logistiky. Budete intenzivně pracovat, ale z pohodlí své kanceláře, či domova. Čtvrtý den se sejdeme na recepci hostitelské továrny na reálném analytickém workshopu. Vyzkoušíte si praktickou realizaci analýzy interní logistiky.

Celkem 24 tréninkových hodin

1. den on-line trénink 8:00-11:00 a 12:00-15:00
2. den on-line trénink 8:00-11:00 a 12:00-15:00
3. den on-line trénink 8:00-12:00
4. den workshop v hostitelské továrně 9:00-17:00

Proč k nám na Lean Pull Expert?

 • Metodická přehlednost a odbornost výuky a následná jednoduchá aplikovatelnost do Vaší praxe
 • Zdarma on-line koučink Vašeho prvního projektu
 • Kombinace efektivní on-line výuky a poctivé praxe v továrně
 • Předáme Vám řadu praktických rad pro různé typy průmyslového prostředí
 • Možnost konzultací s odborníky z jiných společností
 • Návaznost metodiky i tréninku – série LEAN EXPERT a GREEN/BLACK BELT
 • Garance kvality na školení
 • Kurz je součástí evropského certifikačního programu LEAN EXPERT skupiny ICG

Naučíte se

 • Analyzovat pracoviště z pohledu pohybu materiálu
 • Analyzovat plýtvání a příležitosti v interní logistice
 • Analyzovat ztrátové činnosti ve skladech
 • Zeštíhlení Vaší interní logistiky
 • Výpočty Kanbanových okruhů
 • Metodiku technik JIS, Kanban, JIT,
 • Pracovat s tahovým mechanismem
 • Minimalizovat rozpracovanou výrobu, maximalizovat produktivitu logistiky

Co budete potřebovat

 • Připojení na internet pro on-line výuku.
 • Možnost instalovat si / nebo použít on-line aplikaci programu Zoom
 • Pokud máte případné IT omezení programu, školte se na home-office z vlastního počítače
 • Pracovní boty a reflexní vestu na praxi do továrny

Cena: 12 000 Kč + DPH / osobu

Cena včetně DPH (21 %): 14 520 Kč

Cena při 2 a více účastnících ze stejné firmy 11 000 Kč + DPH / osobu
Lean Pull Expert on-line (jen první 3 dny)
Uveďte do poznámky k registraci, pokud máte zájem pouze o  tuto zkrácenou verzi.
8 000 Kč + DPH / osobu

 

Při zakoupení všech tří školení programu LEAN EXPERT nabízíme zvýhodněnou cenu.

V ceně: Celkem 24 hodin školení (výuka on-line + workshop v reálném prostředí vybrané výrobní firmy + on-line workshop), on-line koučink Vašeho prvního projektu, školicí materiály a garance kvality – vrátíme Vám 25% ceny zpět, pokud nebudete se školením subjektivně spokojeni.

Certifikace

Účastníci celého kurzu obdrží osvědčení o absolvování Lean Pull Expert.

Po absolvování všech tří nezávislých kurzů školícího programu a realizací 3 Kaizen Event workshopů ve vašem procesu je možno získat evropský certifikát Lean Expert vydaný mezinárodním konsorciem ICG.

Certifikační proces je již v ceně kurzu! ICG nabízí možnost bezplatných konzultací v průběhu školicího programu s cílem zvládnout úspěšně certifikaci Lean Expert.

 

V případě zájmu o uzavřené on-line firemní školení nás prosím kontaktujte.

Reference na školení

Líbila se mi forma on-line školení, výklad, reakce na dotazy - vysvětlení, videa z praxe, příklady. Byla jsem velice spokojena. školení bylo srozumitelné, příklady z běžného života. Doporučuji.
Petra TomsováFESTO Production s.r.o.
S průběhem školení Lean Pull Expert jsem byla velmi spokojená. Jak teoretická, tak i praktická část, plně uspokojili moje očekávání. Velmi se mi líbila prohlídka výroby, kde jsem načerpala mnoho podnětů pro vylepšení stávajících podmínek na našich pracovištích.
Renáta FloriánováAvire, PSUL Supervisor
Školení Lean Pull Expert považuji za velmi přínosné, bylo dobře rozděleno mezi teoretickou a praktickou část. Velmi oceňuji to, že se školení účastnili i lidé z jiných výrobních prostředí a během diskuse k daným tématům tak byla možnost dozvědět se velmi užitečné připomínky a názory. Výborná součást školení je návštěva výroby v pořadatelské firmě. Skvělý proaktivní přístup lektora jen pozvedl úroveň školení.
Tomáš LétalABB

Celkové hodnocení školení

9.2 92 %

Hodnotilo 36 účastníků

Termíny školení

 • Online + výrobní prostory, Počet dnů: 3.5
  • 02. – 03. 11. 2020
  • vždy 8:00-11:00 a 12:00-15:00 (online)
  • 04. 11. 2020
  • 8:00-12:00 (online)
  • 05. 11. 2020
  • 9:00-17:00 (v továrně)
  Rezervovat

Kontaktní osoba

Lean Expert

Vzdělávací program certifikovaný skupinou ICG. Lean pro odborné pracovníky v  průmyslu.

Více informací

Závazná přihláška

Promo kódy na naše školení můžete získat odběrem newsletteru.

Vyplněním tohoto formuláře uděluji tímto společnosti ICG-Capability, s. r. o., se sídlem Marie Podvalové 1 souhlas se zpracováním mých osobních údajů, kterými jsou jméno a příjmení, poštovní adresa, emailová adresa a telefonický kontakt a to pro účely:

Doba zpracování osobních údajů je dva roky od udělení souhlasu. Subjekt prohlašuje, že byl Správcem řádně poučen o zpracování a ochraně osobních údajů a že uvedené osobní údaje jsou přesné a pravdivé a jsou poskytovány dobrovolně.

Při stornování školení 15 a více pracovních dní před konáním akce vám nabídneme náhradní školení v dalším termínu.

Můžete si také vybrat jiný typ školení ve stejné ceně, než na které jste se přihlásili. Při stornování školení v termínu kratším než 15 pracovních dnů nebo pokud se školení vůbec nezúčastníte, bude uplatněno 100% storno bez náhrady.

Lean Expert

Vzdělávací program certifikovaný skupinou ICG. Lean pro odborné pracovníky v  průmyslu.

Více informací