Lean Praktik

Jedná se o úvodní školení metodiky Lean pro průmyslové podniky, vedené technikou Kaizen Event. Účastníci na základě praktického pozorování identifikují příležitosti ke zlepšení, fyzicky změnu navrhnou, realizují a vyzkouší její funkčnost i dlouhodobou udržitelnost.

Program školení je realizován pomocí simulace výrobního procesu – TractorMotive. Simulaci vyvinula naše společnost a je zcela unikátním nástrojem svého druhu v Evropě.

Lean Praktik je úvodní školení metodiky Lean pro průmyslové podniky, vedené technikou Kaizen Event. Na výrobní simulaci TractorMotive je připraven výrobní proces montážního charakteru.

Účastníci na základě praktického pozorování identifikují příležitosti ke zlepšení. Každý nástroj, techniku, přístup – představíme, vysvětlíme a ihned realizujeme na simulaci.

Pomocí situace ve výrobě, podrobných školících materiálů, výkladu lektora a příkladů z jiných procesů, jsou předávány teoretické znalosti i praktické dovednosti. Účastníci je ihned aplikují na procesu. Fyzicky změnu navrhnou, realizují a vyzkouší její funkčnost i dlouhodobou udržitelnost.

LEAN PRAKTIK vytváří synergii v týmu a motivuje účastníky k realizaci workshopu na vlastním procesu.

Naučíte se

 • Vidět proces a přidanou hodnotu z pohledu zákazníka
 • Identifikovat příležitosti ke zlepšení procesu a odstraňovat plýtvání
 • Zeštíhlit proces za použití Lean nástrojů
 • Připravit a realizovat Kaizen Event workshop

Jaké techniky a LEAN nástroje si vyzkoušíte v praxi

 • Identifikace plýtvání, „Go to Gemba“
 • Process Flow
 • Špagetový diagram
 • Hodnotová analýza
 • Takt Time
 • Systém tahu a tlaku ve výrobě
 • Value Stream Mapping
 • Line Balancing
 • SMED
 • Ergonomie pracoviště
 • Zásobování pracoviště
 • OPF
 • Týmová spolupráce v Lean, Kaizen Event

7 pilířů programu LEAN PRAKTIK:

1) Připravíme nácvik nástrojů pomocí unikátní výrobní simulace TractorMotive

2) Každému účastníkovi poskytneme kvalitní školicí materiály

3) Společně v týmu vytvoříme simulaci výrobní linky

4) Pochopíme proces (princip Go to Gemba!)

5) Identifikujeme plýtvání, analyzujeme proces pohledem zákazníka

6) Pomocí týmové spolupráce (Kaizen Event) navrhneme zlepšení

7) Zeštíhlíme proces a realizujeme jeho změnu


Cena kurzu: 8 000 Kč + DPH / osobu

Cena včetně DPH (21 %): 9 680 Kč

Po skončení kurzu účastník získá osvědčení o úspěšném absolvování kurzu.

V ceně: 2 dny školení, školicí materiály, občerstvení po celou dobu kurzu a garance kvality – vrátíme Vám 25% ceny zpět, pokud nebudete se školením spokojeni.

V případě zájmu o uzavřené firemní školení nás prosím kontaktujte.

 

Reference na školení

Toto školení s TractorMotive bylo jedno z nejlepších školení, které jsem kdy absolvovala. Lektor k nám přistupoval velmi přátelsky, a i přesto bylo školení na vysoce profesionální úrovni. Díky tomu jsem neměla strach se na cokoli zeptat nebo vyjádřit, že něčemu nerozumím – žádná otázka nebyla hloupá. Velmi doporučuji všem, kteří mají opravdový zájem pochopit taje LEAN.
Markéta VohnoutováASSA ABLOY Entrace Systems, Production Planner
Školení Lean Praktik splnilo veškeré moje očekávání. Pravidelně se účastním školení pořádaných ICG, protože jejich kvalita je výborná. Obzvláště oceňuji přístup a formu lektora při vedení školení. Zaujme především tím, že má spoustu zkušeností z praxe. Pokud by se kdokoli rozhodoval, zda kurz navštívit, mohu jen doporučit.
Michal MurGrammer Tachov, Lean manažer
Výborné školení s využitím skvěle propracované stavebnice Tractor Motive. Názorným a intuitivním způsobem jsou na praktické případové studii probrány základní myšlenkové postupy a principy štíhlé výroby. Dobře investované 2 dny. Vhodné i pro pokročilé "Leanaře"" jako osvěžení znalostí a získání feedbacku z jiných firem.
Jan TritthartSKF Lubrication Systems, Manager Industrial Engineering
Školení mě velice bavilo a naplnilo novými nápady a náhledy na věc. Ocenil jsem hlavně pohybové aktivity, kdy se seminář věnoval přímo praxi a ne jen suché teorii. Zároveň jsem ocenil průběžná shrnutí toho, co jsme dokázali, zanesené přímo do prezentace. Mohu s čistým svědomím prohlásit, že je to jedno z nejlepších školení na jakém jsem kdy byl.
Zdeněk SokolKornet s.r.o., výkonný ředitel
Školení hodnotím jako velice přínosné. Veškeré informace byly podány stravitelně, zábavně, srozumitelně a komplexně. Jednotlivé zákonitosti byly ukázány na praktických příkladech. Čas věnovaný školení byl využit na maximum. Jsem velmi spokojen.
Jan ŠoltýsRUBENA a. s., Vývojový technolog

Celkové hodnocení školení

9.4 94 %

Hodnotilo 55 účastníků

Termíny školení

 • Praha, Počet dnů: 2
  • 15. – 16. 11. 2021
  Rezervovat

Kontaktní osoba

Tractormotive

TractorMotive je robustní, precizně technicky propracovaná pomůcka pro komplexní simulaci výrobních procesů.

Více informací

Závazná přihláška

  Promo kódy na naše školení můžete získat odběrem newsletteru.

  Vyplněním tohoto formuláře uděluji tímto společnosti ICG-Capability, s. r. o., se sídlem Marie Podvalové 1 souhlas se zpracováním mých osobních údajů, kterými jsou jméno a příjmení, poštovní adresa, emailová adresa a telefonický kontakt a to pro účely:

  Veškeré poskytnuté údaje budou zpracovány a uchovány po nezbytnou dobu spolupráce, max. však dva roky nebo do odvolání souhlasu se zpracováním. Subjekt prohlašuje, že byl Správcem řádně poučen o zpracování a ochraně osobních údajů a že uvedené osobní údaje jsou přesné a pravdivé a jsou poskytovány dobrovolně.

  Při stornování školení 15 a více pracovních dní před konáním akce vám nabídneme náhradní školení v dalším termínu.

  Můžete si také vybrat jiný typ školení ve stejné ceně, než na které jste se přihlásili. Při stornování školení v termínu kratším než 15 pracovních dnů nebo pokud se školení vůbec nezúčastníte, bude uplatněno 100% storno bez náhrady.

  Tractormotive

  TractorMotive je robustní, precizně technicky propracovaná pomůcka pro komplexní simulaci výrobních procesů.

  Více informací