Lean Flow Expert

Trénink intenzivního zeštíhlování pracoviště s použitím technik SMED, TPM, PPS. Zacílení na odstraňování bariér plynulého toku snižováním ztrátových časů zařízení. Komplexní teorie, praxe v továrně, předání osobních zkušeností trenérů. Přijeďte si pro své nové dovednosti. Kurz je součástí certifikovaného programu LEAN EXPERT.

Inovovaná podoba školení s vysokou přidanou hodnotou ve variantě online i v továrně.

Kdekoliv existuje produkt pro zákazníka, existuje i tok hodnoty. Plynulost toku je omezována bariérami vytvářenými prostředím, technologií, organizací práce i naší vlastní prací. Naučíme vás techniky razantního snižování, či úplné deaktivace těchto bariér.

Podrobně se zaměříme se na techniky rychlé změny výroby. Naučíme Vás realizaci klasické techniky SMED, i nové progresivní workshopové nástroje 3X a 1X. Kombinujeme výklad teorie a praktické cvičení. Výklad doplňujeme praktickými poznatky z dílenské praxe v odvětvích automotive, elektrotechnického, stavebního, medicínského průmyslu, strojírenství a dalších. Ve druhém bloku se budeme věnovat Totálně efektivní údržbě (TPM), a to ze dvou pohledů. Naučíme Vás, jak správně implementovat strukturu TPM do organizace a nahlédneme do efektivity údržbářských procesů očima Lean metodiky. Zaměříme se na klíčové ztráty stroje. Prohloubíme Vaše znalosti v oblasti autonomní, preventivní a prediktivní údržby. Naučíme Vás analyzovat údržbářské činnosti a měřit jejich produktivitu. A výsledně, jak tyto údržbářské činnosti zeštíhlit a zproduktivnit. Ve třetím bloku Vám předáme znalosti v oblastech rychlého řešení problémů (PPS), vizualizace a standardizace. Naučíme Vás aplikovat 5S tak, aby bylo efektivním nástrojem standardizace práce.

Praktické kurzy v továrně

Aktivní propojení přednášené teorie a bezprostřední praktický trénink na provozu hostitelské továrny Vám umožní naučit se reálné provedení školené techniky. Hostitelské závody pečlivě vybíráme, aby poskytovaly školní prostředí a současně byly pro Vás motivací k osobnímu rozvoji.

Školení probíhá v hostitelské továrně v plném rozsahu 3 výukových dnů.

V továrně realizujeme 3 praktické workshopy zaměřené na rychlou přestavbu, preventivní/autonomní údržbu a finální vizualizaci a standardizaci procesu.

ONLINE varianta

S využitím specializovaných softwarových nástrojů Vám budeme nejen přednášet, ale společně budeme pracovat v jednom týmu. Vy budete zapojeni v malých skupinách, velkých týmech, či budete plnit jednoduché domácí úkoly. Projdete 12 hodinami teorie, praktických cvičení a tvorby řešení připravených modelových situací. Budete intenzivně pracovat, ale z pohodlí své kanceláře, či domova.

Součástí online varianty je koučink Vašeho projektu. V online variantě Vás nemůžeme vzít do továrny, kde si techniku prakticky vyzkoušíme. Proto situaci otočíme a Vy vezmete do své továrny osobního konzultanta.

Společně připravíme Vaše workshopy. Vy provedete analýzu, natočíte videa procesu. Pomocí online technik budeme Váš postup kontrolovat, pomáhat směřováním a odbornou radou. Pomůžeme Vašemu týmu sestavit finální řešení a standardizaci.

Rozsah školení

Praktické kurzy v továrně

1. – 2. den 9:00-17:00
3. den 8:30-15:30
Lokalita je vždy oznámena pro konkrétní kurz a datum

Online varianta

1. den online trénink 8:00-11:00 a 12:00-15:00
2. den online trénink 8:00-11:00 a 12:00-15:00
+ následný koučink Vašeho projektu

 

Proč k nám na Lean Flow Expert?

 • Metodická přehlednost a vysoká odbornost výuky a následná jednoduchá aplikovatelnost do Vaší praxe
 • Předáme Vám řadu praktických rad pro různé typy průmyslového prostředí
 • Možnost konzultací s odborníky z jiných společností
 • Návaznost metodiky i tréninku – série LEAN EXPERT a GREEN/BLACK BELT
 • Garance kvality na školení
 • Kurz je součástí evropského certifikačního programu LEAN EXPERT skupiny ICG

Naučíte se

 • Techniku SMED pro zkracování přestaveb
 • Nové techniky Analytické techniky 3Z, 3X a jejich aplikace při deaktivaci bariér plynulého toku výroby
 • Novou progresivní workshopovou techniku 1X
 • Analyzovat a zeštíhlit údržbářské aktivity
 • Implementovat základy TPM
 • Techniky rychlého řešení problémů
 • Správné provedení techniky 5S, pochopíte problematické oblasti této metodiky
 • Vizualizovat a standardizovat zeštíhlené pracoviště

Co budete potřebovat

 • Připojení na internet pro online výuku
 • Možnost instalovat si nebo použít on-line aplikaci programu Zoom
 • Pokud máte případné IT omezení programu, školte se na home-office z vlastního počítače
 • Pracovní boty a reflexní vestu na praxi do továrny

Cena: 10 000 Kč + DPH / osobu

Cena včetně DPH (21 %): 12 100 Kč

Cena při 2 a více účastnících ze stejné firmy 9 000 Kč + DPH / osobu
Při celé sérii Lean Expert
Objednání série Lean Expert = 3 kurzy (LVSE, LFE, LPE). Cena je uvedena za 1 modul
8 000 Kč + DPH / osobu

V ceně: 3 dny školení (kurz v továrně) / 2 dny školení + následný individuální koučink (online varianta), školicí materiály a garance kvality – vrátíme Vám 25% ceny zpět, pokud nebudete se školením subjektivně spokojeni.

Certifikace

Účastníci celého kurzu obdrží osvědčení o absolvování Lean Flow Expert.

Po absolvování všech tří nezávislých kurzů školícího programu a úspěšném zvládnutí závěrečných testů je možno získat evropský certifikát Lean Expert vydaný mezinárodním konsorciem: ICG-Capability / ICG / Innotiimi.

Certifikační proces je již v ceně kurzu! ICG-Capability nabízí možnost bezplatných konzultací v průběhu školicího programu s cílem zvládnout úspěšně certifikaci Lean Expert.

 

V případě zájmu o uzavřené firemní školení nás prosím kontaktujte.

Reference na školení

Školení online je moderní forma vzdělávání, která plně vyhovuje dnešní době a posouvá možnosti vzdělávání dále. Zcela by jsem doporučoval Lean Flow Expert ve formě online. Lektor super, na všechny naše dotazy odpověděl , výklad srozumitelný a doplněný o příklady z praxe.
Dušan NetoličkaSAS Automotive s.r.o., Vedoucí oddělení údržby
Školení bylo velmi přínosné. Zkušenosti ze školení mohu s přehledem uplatnit. Workshop přímo z výrobního prostředí a praktická cvičení hodnotu daného kurzu pouze podtrhly. O zkušenostech lektora nelze pochybovat a jeho vstřícnost či ochota vysvětlit danou problematiku byla příkladná.
Svatopluk BendaJohnson Controls Automotive Bor, Manufacturing engineer
Opět skvěle provedené školení, při kterém jsme si po krátké teoretické přípravě mohli prakticky vyzkoušet použití doporučených nástrojů pro mapování procesů, zkrácení doby přestavby na vstřikovacím lisu (kde jsme docílili zkrácení o 61%) a řešení problémů metodou PPS (Practical Problem Solving).
Miroslav KlečkaGrammer CZ, Warehouse Manager

Celkové hodnocení školení

9.6 96 %

Hodnotilo 40 účastníků

Kontaktní osoba

Lean Expert

Vzdělávací program certifikovaný skupinou ICG. Lean pro odborné pracovníky v  průmyslu.

Více informací

Závazná přihláška

  Promo kódy na naše školení můžete získat odběrem newsletteru.

  Vyplněním tohoto formuláře uděluji tímto společnosti ICG-Capability, s. r. o., se sídlem Marie Podvalové 1 souhlas se zpracováním mých osobních údajů, kterými jsou jméno a příjmení, poštovní adresa, emailová adresa a telefonický kontakt a to pro účely:

  Veškeré poskytnuté údaje budou zpracovány a uchovány po nezbytnou dobu spolupráce, max. však dva roky nebo do odvolání souhlasu se zpracováním. Subjekt prohlašuje, že byl Správcem řádně poučen o zpracování a ochraně osobních údajů a že uvedené osobní údaje jsou přesné a pravdivé a jsou poskytovány dobrovolně.

  Při stornování školení 15 a více pracovních dní před konáním akce vám nabídneme náhradní školení v dalším termínu.

  Můžete si také vybrat jiný typ školení ve stejné ceně, než na které jste se přihlásili. Při stornování školení v termínu kratším než 15 pracovních dnů nebo pokud se školení vůbec nezúčastníte, bude uplatněno 100% storno bez náhrady.

  Lean Expert

  Vzdělávací program certifikovaný skupinou ICG. Lean pro odborné pracovníky v  průmyslu.

  Více informací