A3/PDCA – Problem Solving Expert

Na našem školení předáme účastníkům teoretický i praktický základ pro aplikaci tohoto systému a ukážeme jim směr, kterým je potřeba se vydat, aby byli schopni své projekty řešit logicky, objektivně, strukturovaně a profesionálně.

Metoda praktického řešení problémů (PPS) založená na přístupu PDCA je osvědčeným systémem pro dosahování firemních cílů a následný rozvoj jak vaší společnosti, tak vašich zaměstnanců.

A3/PDCA – Problem Solving Expert je školení, na kterém Vám předáme informace a dovednosti potřebné k tomu, abyste byli schopni řešit své problémy logicky, objektivně, strukturovaně a profesionálně.

Skrz vysvětlený a aplikovaný management cyklus PDCA (Plan – Do – Check – Act) účastníci pochopí, jak důležité je plánovat své kroky a opravdu porozumět skutečné podstatě řešeného problému.

Téma Practical Problem Solvingu (PPS) Vás naučí, jak strukturovaně postupovat při řešení problémů a od školení dále se už ve svých akcích neztratit a vždy vědět, jaké kroky volit dál.

V rámci témat sekce A3 se dozvíte, jak svůj postup a poznání situace správně demonstrovat skrz efektivní zápis, vizualizaci a následnou komunikaci s dotčenými skupinami.

Díky robustnímu spojení PDCA, PPS a A3 pak budete schopni přinášet skvělé výsledky, podložené řádným plánováním a volbou takových nápravných opatření, které řeší opravdové jádro vzniku problému.

Naše školení Vám ukáže, jak se stát skutečně profesionálním řešitelem problémů, a jak začít brát každý nově nalezený problém jako příležitost k profesnímu, procesnímu, systémovému i osobnímu rozvoji.

Co Vám aplikace A3/PDCA přinese:

 • Snížení zmetkovitosti
 • Zlepšení kvality
 • Zkrácení času procesů
 • Snížení nákladů na provoz problémových procesů
 • Rozvoj lidí v řešení problémů – navždy
 • Transparentnost procesu řešení projektů

Naučíte se:

 • Teoreticky i prakticky poznáte všechny části management cyklu PDCA a postup Practical Problem Solvingu (PPS). Zjistíte jejich vzájemnou provázanost a pochopíte, jak velký dopad může mít tato filozofie i na Vaši firmu a na Vaši práci.
 • Naučíte se identifikovat, rozebrat, popsat a řešit problémy.
 • Dáme Vám sadu metod, nástrojů a postupů, které Vám pomohou problém pochopit a zvolit ta správná opatření k jeho řešení.
 • Budeme mluvit i o tom, co dělat pro to, aby se řešený problém už nikdy znovu neukázal. Konečně budete mít čas na nové problémy.
 • Představíme Vám hlavní pilíře A3 přístupu, díky kterým objevíte, co doopravdy obnáší práce řešitele problémů ve stylu A3.
 • Dozvíte se, co vše je potřeba k úspěšné aplikaci A3 ve Vaší firmě, a proč je A3 přístup jeden ze základních kamenů Lean kultury.
 • Naučíte se sestavit srozumitelný a snadno komunikovatelný A3 report.
 • Dotkneme se i tématu revize A3 reportu, nejčastějších chyb, koučinku a mentoringu, abyste věděli, jak sami s A3 pracovat efektivně, co očekávat, a jak se neustále v přístupu podle PDCA zlepšovat.

Agenda školení:

 • Definice problému
 • Seznámení s PDCA cyklem a rozebrání jeho jednotlivých částí
 • Obeznámení s Practical Problem Solving (PPS) procesem, jeho částmi, a jak to celé zapadá
 • 3 pilíře A3 procesu
 • Teoretické vysvětlení tvorby jednotlivých segmentů A3 reportu spojené s praktickou částí
 • Týmová práce na praktickém příkladu
 • Revize, koučink a mentoring A3

Pro koho je školení určeno:

Vrcholový management, střední management, vedoucí pracovníci z výrobního i administrativního prostředí, procesní a průmysloví inženýři, mistři výrob i auditoři.

Pokud ale s PDCA, Practical Problem Solvingem (PPS) a s A3 management procesem ve Vaší organizaci nemáte zkušenosti, doporučujeme vyslat přednostně, resp. také, zástupce managementu.


Cena: 8 000 Kč + DPH / osobu

Cena včetně DPH (21 %): 9 680 Kč

V ceně kurzu: 2 dny školení, školící materiály, občerstvení (v případě školení v učebně) a garance kvality – vrátíme Vám 25% ceny zpět, pokud nebudete se školením spokojeni.

V případě zájmu o uzavřené firemní školení nás prosím kontaktujte.

Reference na školení

Se školením jsem byl velmi spokojen. Lektor vypráví poutavé příklady z praxe, které doplňuje celou řadu rad z projektů, kterých se osobně účastnil. Na školení získáte zkušenosti na základě kterých budete schopni vytvořit A3 projekt včetně PDCA.
Ladislav ChaloupkaRIMOWA CZ spol. s r.o., Logistik Manager
Školení A3/PDCA je dobrým a srozumitelným základem pro rozvoj schopnosti řešit a vyřešit problémy. Je vhodné jak pro vyšší, tak pro střední a nižší management jako podpora zlepšovacích procesů.
Tomáš LinnerLisi Automotive Form a.s., Quality Manager
Školení A3/PDCA vhodným způsobem představuje prolnutí principů PDCA (PDSA) s metodu PPS a základním vnímáním A3 Reportu. Školení je vhodné především pro střední a strategický management. Zajistí pochopení při vzájemné komunikaci.
Karel ChadimČEZ a.s., Manažer útvaru Rozvoj systému řízení

Termíny školení

 • Praha, Počet dnů: 2
  • 07 – 08. 10. 2021
  Rezervovat

Kontaktní osoba

Tractormotive

TractorMotive je robustní, precizně technicky propracovaná pomůcka pro komplexní simulaci výrobních procesů.

Více informací

Závazná přihláška

  Promo kódy na naše školení můžete získat odběrem newsletteru.

  Vyplněním tohoto formuláře uděluji tímto společnosti ICG-Capability, s. r. o., se sídlem Marie Podvalové 1 souhlas se zpracováním mých osobních údajů, kterými jsou jméno a příjmení, poštovní adresa, emailová adresa a telefonický kontakt a to pro účely:

  Veškeré poskytnuté údaje budou zpracovány a uchovány po nezbytnou dobu spolupráce, max. však dva roky nebo do odvolání souhlasu se zpracováním. Subjekt prohlašuje, že byl Správcem řádně poučen o zpracování a ochraně osobních údajů a že uvedené osobní údaje jsou přesné a pravdivé a jsou poskytovány dobrovolně.

  Při stornování školení 15 a více pracovních dní před konáním akce vám nabídneme náhradní školení v dalším termínu.

  Můžete si také vybrat jiný typ školení ve stejné ceně, než na které jste se přihlásili. Při stornování školení v termínu kratším než 15 pracovních dnů nebo pokud se školení vůbec nezúčastníte, bude uplatněno 100% storno bez náhrady.

  Lean Expert

  Vzdělávací program certifikovaný skupinou ICG. Lean pro odborné pracovníky v  průmyslu.

  Více informací