TRIZ

Školení pro strategické inovační týmy ale i inženýry a techniky, kteří hledají tvůrčí řešení problémů. Najděte inspiraci pro radikální inovace v řešeních, která byla použita ve světových patentech. Objevte nástroje, které používají světoví lidří ve svých oborech!

Objevte nový způsob hledání inovativních a kreativních řešení vašich problémů - TRIZ!

TRIZ – intenzivní 3 denní kurz vás naučí používat sadu nástrojů pro analýzu potenciálu produktu (či služby) a pro jejich následnou radikální inovaci.

TRIZ je vědecky propracovaný, strukturovaný přístup k řešení problémů kreativními technikami s cílem nalézt koncepty pro zdokonalení daného produktu či služby. Pomocí analýzy světových patentů popisuje TRIZ použité koncepty řešení a nabízí inspiraci pro inovaci vašeho konkrétního produktu.

Metodu TRIZ použivají firmy jako NASA, Siemens, General Motors, Procter and Gamble, BMW, Schneider Electric a mnohé další. Metodu lze aplikovat v každém průmyslovém odvětví a v každém oboru služeb. Výhodou metody TRIZ je přístup, který místo hledání menších, konzervativních změn nabízí radikální inovační změnu.

Kurz provází účastníky výkladem s četnými příklady a interaktivními simulacemi pro získání praktické zkušenosti.

Naučíte se

 • Co je to TRIZ a jak pomáhá řešit problémy.
 • Spojení „Inovací, vašeho řešení a potřeb zákazníka“.
 • Poznat kontradikce – rozpory v požadavcích – jak s nimi pracovat?
 • Fyzické kontradikce a technické kontradikce – jak je řešit?
 • Uvažování „v čase a rozsahu“.
 • Kompletní proces řešení problému pomocí TRIZu.
 • Vytvořit funkční model systému a používat jej pro identifikaci a řešení rozporu.

Procvičíte si nástroje TRIZ, jako jsou

 • 40 invenčních principů TRIZu pro práci s kontradikcemi
 • Trendy technické evoluce a predikce inovačního vývoje
 • Funkční analýza a zvyšování ideality řešení
 • Kreativní techniky TRIZu
 • Myšlení v čase a rozsahu – 9 boxes
 • Využití zdrojů

Cena: 12 000 Kč + DPH / osobu

Cena včetně DPH (21 %): 14 520 Kč

Po skončení kurzu účastník získá potvrzení o úspěšném absolvování kurzu.

V ceně: 3 dny školení, školicí materiály, občerstvení po celou dobu kurzu a garance kvality – vrátíme Vám 25% ceny zpět, pokud nebudete se školením spokojeni.

V případě zájmu o uzavřené firemní školení nás prosím kontaktujte.

Ke stažení

TRIZ_CZ.pdf

Reference na školení

Spolu s dalšími kolegy jsem se zúčastnil školení TRIZ pořádané firmou ICG-Capability. Shodli jsme se všichni na tom, že TRIZ je velice zajímavá a přínosná metoda k řešení problémů. Zejména se mi líbí, že to není teorie, které člověk může věřit nebo také ne. Je založena na praxi a vzešla z praktických vynálezů a vylepšení. Školení bylo vedeno velice příjemnou a nenásilnou metodou výkladu s dostatkem prostoru pro naše otázky a názory. Klíčové bylo, že po bloku výkladu vždy následovalo cvičení na zajímavé téma, při kterém jsme se protáhli, uvolnili a hlavně celou látku procvičili, takže se vyložené postupy člověk naučil nejen používat, navíc si vše lépe zapamatoval. Na vedení kurzu lektorem především oceňuji jeho přístup, nikdy nezavrhoval žádná řešení, naopak nás vždy velice nenásilně instruoval o správných postupech při řešení daných cvičení. Za dobu mé kariéry jsem několik podobných kurzů absolvoval, a proto mám srovnání. Kurz TRIZ bez váhání vřele doporučuji, zejména pro technické profese je špičkový. Účastníci kurzu velice ocení přátelský a vtipný způsob vedení kurzu i pěkně zpracované studijní materiály
Tomáš KratochvílPanasonic
Školení metodiky TRIZ bylo pro celý zúčastněný tým velkým přínosem. Daná problematika byla ze strany lektora podána ve velmi strukturované a pochopitelné formě, navíc podpořena řadou týmových cvičení, kde jsme si jednotlivé nástroje vyzkoušeli v praxi. Celá metodika má podstatně širší záběr než jsme si před školením mysleli a je použitelná v celé řadě případů, například jako výborná podpora metodiky Six Sigma. Velkým přínosem byla také řada představených alternativních nástrojů (např. smart little people, X factor atd.), které opravdu přináší na inovace a oblast vývoje pro nás naprosto nový pohled a jak se shodli všichni účastníci školení, pro nás je toto opravdu něco nového a jak říkají naši zahraniční kolegové, je to přesně to co máme na mysli, když říkáme "thinking out of the boxes".
Michal LačnýViskoTeepak s.r.o., Quality Manager
Školení TRIZ bych rozhodně doporučila. Tento kurz byl pro mě hodně inspirativní a myslím si, že se techniky TRIZ dají využít ve všech různých sférách. Díky cvičením jsme si jednotlivé přístupy mohli dobře procvičit. Proto jsou pro mne jednotlivé metody v praxi dobře implementovatelné. Velké díky bych také chtěla vyjádřit lektorovi, je vidět, že metodiku TRIZ dobře ovládá a umí své nadšení přenést i na účastníky kurzu.
Petra HamtákováVodafone

Celkové hodnocení školení

9.5 95 %

Hodnotilo 60 účastníků

 • 27. – 29. 05. 2020

Termíny školení

 • Praha, Počet dnů: 3
  • 09. – 11. 12. 2020
  Rezervovat

Kontaktní osoba

Green Belt

Certifikované školení představí metodiku Lean Six Sigma, která systematicky zlepšuje kvalitu procesů.

Více informací

Závazná přihláška

Promo kódy na naše školení můžete získat odběrem newsletteru.

Vyplněním tohoto formuláře uděluji tímto společnosti ICG-Capability, s. r. o., se sídlem Marie Podvalové 1 souhlas se zpracováním mých osobních údajů, kterými jsou jméno a příjmení, poštovní adresa, emailová adresa a telefonický kontakt a to pro účely:

Doba zpracování osobních údajů je dva roky od udělení souhlasu. Subjekt prohlašuje, že byl Správcem řádně poučen o zpracování a ochraně osobních údajů a že uvedené osobní údaje jsou přesné a pravdivé a jsou poskytovány dobrovolně.

Při stornování školení 15 a více pracovních dní před konáním akce vám nabídneme náhradní školení v dalším termínu.

Můžete si také vybrat jiný typ školení ve stejné ceně, než na které jste se přihlásili. Při stornování školení v termínu kratším než 15 pracovních dnů nebo pokud se školení vůbec nezúčastníte, bude uplatněno 100% storno bez náhrady.

Green Belt

Certifikované školení představí metodiku Lean Six Sigma, která systematicky zlepšuje kvalitu procesů.

Více informací