Aktuality

Agilita v Číně

Agilita a agilní řízení je pro naše zákazníky v Evropě tématem posledních 2-3 let. Na naší studijní cestě v Číně jsme se proto chtěli podrobně zaměřit i na tuto problematiku: Jak je v Číně vnímána agilita? Řeší se vůbec? Nebo je podobně jako v Evropě a v USA významným trendem.

Finanční plánování projektu

Pokud se chystáme realizovat nový projekt, je důležité správně odhadnout finanční toky. Jsou to právě chyby v „plánovací fázi“, které nakonec způsobí, že budeme realizovat projekt, který už od počátku není rentabilní. Co tedy dělat, abychom úspěšně zvládli plánovací fázi?

Závěr maratonu a rozloučení

Ohlédnutí za inovačním maratonem

V pátek 12. 10. se uskutečnil pod taktovkou ICG a BIC Plzeň Inovační maraton. Na atmosféru akce a jednotlivé fáze, kterými studenti prošli, se můžete podívat ve fotoreportáži.

VUCA svět

Pojem VUCA je často používaný pro charakterizaci dnešního světa. Používá se v mnoha situacích, řešeních a konzultačních přístupech, jako například i v Agile. Co se ale skrývá za těmito 4 písmeny?

NIO: a bude zase modrá obloha…

Návštěva NIO, mladé Šanghajské společnosti vyrábějící elektromobily, vám dodá pocitu, že zde se utváří životní styl mladých Číňanů a vidíte snahu poskytovat nadstandardní služby.

Innospace+

Společnost Innospace+ byla založena v roce 2011 a od té doby poskytuje komplexní řešení pro podnikání. Jejím cílem je uspokojit požadavky podnikatelů ve všech oblastech - práci, růstu, komunikaci a životě.

Smart Home po čínsku

"Smart Home" je v Evropě často užívané slovní spojení a obecně je chápáno ovládání vašeho domova online. Pro každý kus této chytré skládačky existují preferované řešení a značky. V Číně si to lidé mohou ulehčit ... díky značce Skyworth.

Studijní cesta ICG do Číny

V měsíci září 50 konzultantů ICG navštívili 3 čínská města - Šanghaj, Chang-čou a Šen-čen. Své zkušenosti s vámi nyní sdílejí prostřednictvím krátkých článků.

Týmy rapidních inovací

Jak prosadit inovační projekty bez zavedení nové nebo reorganizace stávající vnitřní struktury a procesů? Použijte energii vysoce motivovaných lidí z různých oddělení, kteří v krátké době spolupracují na náročném úkolu.

Řízení změn aneb mýty o změnách – 1. díl

Změna se stala „způsobem života“ a disciplína řízení změn nás provází již více jak 30 let. Stále však existují mýty o řízení změn, které vedou k povrchnímu přístupu, a které způsobují většinu selhání. V našem novém seriálu věnovaném změnám Vám odlehčenou formou přiblížíme nejčastější mýty z praxe.

Hledáme studenty na Inovační maraton

Hledáme studenty, kteří si chtějí vyzkoušet inovovat produkty či služby na reálném zadání a pod dohledem zkušených inovátorů. Přijde za námi na Inovační maraton.

Brigáda – posila backoffice týmu

Do našeho týmu hledáme důležitou osobu, bez které žádná kancelář nemůže fungovat správně. Nabízíme časově flexibilní brigádu vhodnou pro studenty.